Fotky: Pálení figur i koupání v oceánu. Podívejte se, jak svět vítá jaro

Fotky: Pálení figur i koupání v oceánu. Podívejte se, jak svět vítá jaro
Teplota venku stoupá a zdá se, že zima nadobro skončila. Ve švýcarském Lausanne vykvetly takto nádherně třešně.
Děti v polském Lublinu vítají jaro tradičně.
To v mexickém pre-historickém městě Teotihuacánu se na jarní rovnodennost scházejí lidé u pyramid.
Pyramida Slunce je třetí největší na světě. V den rovnodennosti sem míří stovky lidí v bílém oblečení. Míří na vrcholek pyramidy a při východu slunce se kochají červeně zbarveným světlem, které ozařuje okolní krajinu i je.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
22. 3. 2017 11:44
Jarní rovnodennost oslavovali lidé po celém světě. Ve střední Asii a některých evropských zemích se ctí tzv. Nourúz, perský svátek, který vznikl před více než třemi tisíci lety. Ve španělské Valencii zase vzdávají hold svatému Josefovi. A v Mexiku se lidé schází u Pyramidy Slunce v posvátném Teotihuacánu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 37 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy