Nizozemci natočili v Česku v utajení reality show. První díl viděly tři miliony lidí

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
7. 1. 2021 12:57
Štáb nizozemské veřejnoprávní televize NPO natáčel v Česku loni tajně reality show Wie is de Mol? (Kdo je zrádce?). Deset známých nizozemských osobností se podívalo do Mikulova, Lednicko-valtického areálu a zámku Jaroslavice nedaleko Znojma. První díl viděly tři miliony diváků, oznámila agentura CzechTourism.
Česko je nečekané krásné, něco mezi Toskánskem a Německem, popisuje moderátor Rik van de Westelaken | Video: Instagram/wieisdemol.avrotros

Populární televizní soutěže, která se nyní v Nizozemsku vysílá, se zúčastnilo deset známých nizozemských osobností a během natáčení plnily různé úkoly. Cílem bylo rozpoznat toho, kdo hru tajně sabotuje. Do reality show je prostřednictvím aplikace aktivně zapojena i veřejnost a fanoušci mohou každý týden hlasovat pro svého podezřelého.

Tvůrci, kteří obvykle natáčejí ve vzdálených destinacích, si na základě
dobré epidemiologické situace loni v létě vybrali Českou republiku.

Štáb o padesáti lidech za přísných hygienických opatření natáčel na více než třiceti místech v různých krajích po celém Česku. Natáčení muselo probíhat v přísném utajení. 

"Je to obrovský úspěch a ten nejlepší možný nekomerční způsob propagace České republiky v Nizozemsku," říká Petra Palečková, ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism Benelux, které se na natáčení podílelo.

První díl viděly podle agentury tři miliony diváků a obdivovat mohli například Mikulov, místa v Lednicko-valtickém areálu nebo zámek Jaroslavice. Ten je kulturní památkou, ale již několik let chátrá. V Jaroslavicích se například dříve natáčel film Andělská tvář či seriál Černí baroni.

V Jaroslavicích se natáčelo v klášteře nedaleko chátrajícího zámku.
V Jaroslavicích se natáčelo v klášteře nedaleko chátrajícího zámku. | Foto: ČTK

Agentura si slibuje nárůst návštěvnosti Česka

CzechTourism si od desetidílného pořadu, který bude vysílán během ledna a února, slibuje i zvýšený zájem nizozemských turistů o návštěvu Česka. 

"Je to období, kdy se plánují květnové a letní prázdniny," uvedla Palečková. A doplnila, že po natáčení reality show v Gruzii zaznamenala země mimořádný zájem ze strany nizozemských turistů, jejich počet meziročně narostl o 56 procent.

Pořad mohou diváci sledovat i on-line a na sociálních sítích existují kromě
oficiálních profilů také desítky fanouškovských profilů a skupin. Každý díl komentují youtubeři a aplikaci soutěže používá více než milion fanoušků.

"Celková mediální hodnota je proto nevyčíslitelná. Odhady se pohybují v desítkách milionů eur," doplnila ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism Benelux. 

Podívejte se na znělku soutěže:

Znělka nizozemské reality show "Kdo je zrádce", která se natáčela na Moravě | Video: NPO
 

Právě se děje

před 8 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 47 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy