Unikátní hotely z písku lákají na sprchu i wifi. Noc přijde na čtyři tisíce korun

pej
17. 9. 2015 8:22
V Nizozemsku vznikly unikátní pískové hotely postavené v rámci každoročního sochařského festivalu. Plně zařízené pokoje jsou vybavené elektřinou, tekoucí vodou i wifi. Jedna noc vyjde v přepočtu na čtyři tisíce korun.
Hotel z písku v Nizozemí
Hotel z písku v Nizozemí | Foto: archiv Hotel 'T Zand

Oss – Nizozemská města v provincii Severní Brabantsko lákají na unikátní hotely postavené z písku. Objekty vznikly v rámci mezinárodního festivalu pískových soch a zájemci se v nich mohou ubytovat v přepočtu za čtyři tisíce korun za noc, informoval web CNN.

Zážitkové hotely postavila organizace Global PowWow, která stojí za desítkami písečných objektů po celém světě. Tentokrát se inspirovala švédskými hotely vytvořenými z ledu.

Hotel 'T Zand
Hotel 'T Zand | Foto: archiv Hotel 'T Zand

"Postavili jsme desítky písečných soch po celém světě. Z písku jsme schopni vytvořit vše, na co si jen vzpomenete – od malých skulptur, nápisů a log až po gigantické objekty," tvrdí firma.

Statika vysokého objektu je zajištěna speciálními deskami, které jsou z obou stran obaleny pískem. Pokoje jsou vybaveny sprchovým koutem, toaletou, elektřinou i wifi.

Návštěvníci mohou v písečném hotelu strávit noc za čtyři tisíce korun a zároveň navštívit vyhlášený mezinárodní festival písečných soch, který se každoročně koná od 28. září do 4. října v brabantských městech Sneek, Friesland a Oss.

Hotely vyvolaly mezi lidmi velký zájem a momentálně jsou kapacity téměř naplněny. Organizační tým proto hodlá lákavou atrakci otevřít i příští rok.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy