Důchodce nakoupil vánoční dárky pro sousedovu dceru na 14 let dopředu. Pak zemřel

Magazín Magazín
21. 12. 2018 9:06
Dvouletá dcerka Owena Williamse z Walesu už teď ví, že na ni do jejích 16 let bude vždycky čekat alespoň jeden vánoční dárek. Williamsův nedávno zesnulý soused jí totiž ještě před smrtí nakoupil dárky na 14 Vánoc dopředu. Z příběhu štědrého seniora se stal virální hit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Když Owen Williams jednoho dne otevřel dveře svého bytu ve městě Barry ve Walesu, stála za nimi dcera jeho souseda Kena, který nedávno zemřel. Žena mu předala igelitovou tašku, a on si původně myslel, že v ní jsou odpadky, které potřebuje vynést.

Pak ale zjistil, že taška obsahuje vánoční dárky, které senior ještě před svou smrtí nakoupil pro Williamsovu dvouletou dcerku Cadi na následujících 14 let. "Kenova dcera mi s dojetím řekla, že mi pro Cadi donesla dárky na pár dalších Vánoc a že je to docela těžký náklad," popsal Williams pro americkou televizní stanici CNN.

Dodal, že když se se svou rodinou před dvěma lety nastěhoval do svého současného bydliště, bylo jeho sousedu Kenovi 83 let. "Pamatuji si na naše první setkání. Ken zrovna něco opravoval a musel slézt z asi šestimetrového žebříku, aby se s námi přivítal. Dal jsem mu tehdy láhev vína a on nabídl nějaké pamlsky našemu psovi, který si ho pak zamiloval," zavzpomínal Williams.

Jeho zesnulý soused podle něj za svůj dlouhý život vystřídal mnoho povolání. Živil se jako námořník, záchranář, tesař i pekař. "Když jsme se s manželkou brali, upekl nám svatební dort," svěřil se Williams.

Mezi dárky, které Ken pořídil pro malou Cadi byla dětská knížka i stavebnice Lego Duplo. Když Williams o příběhu napsal příspěvek na svůj Twitter, stal se z něj rychle virální hit a další uživatelé sociální sítě mu teď radí, které dárky se budou hodit pro který rok.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy