Nevrť zadkem, vzkázali Madonně ruští komunisté

ČTK ČTK
29. 7. 2009 9:57
Petrohrad - Turné americké popové hvězdy Madonny budí pozdvižení v různých koutech světa. Po Polácích proti ní brojí i ruští komunisté.
Madonna na turné
Madonna na turné | Foto: Reuters

Ti Madonnu vyzvali, aby na svém koncertu 2. srpna v Petrohradu, kolébce bolševické revoluce, "nekroutila zadkem" a zazpívala nějakou revoluční písničku.

"Madonno! Budeš zpívat v Rusku na Palácovém náměstí. Musíš si uvědomit svou zodpovědnost. Nemůžeš kroutit zadkem a mít na sobě frivolní oblečení," napsali komunisté druhého největšího ruského města v otevřeném dopise zveřejněném na internetu.

Zpěvačku také vyzvali, aby do svého repertoáru zařadila nějakou ruskou revoluční píseň nebo Internacionálu či alespoň Marseillaisu (francouzskou národní hymnu) a vzala si pruhované tričko a námořnickou čepici a v ruce třímala "rudý prapor pracujících".

Pokud si Madonna všechna tato doporučení vezme k srdci, komunisté slibují, že půjdou na její koncert, bude-li ovšem ve "stranické pokladně dost peněz".

Na koncertu na Palácovém náměstí, kde stojí Zimní palác, bývalé sídlo ruských carů, které bolševici vzali v roce 1917 útokem, organizátoři očekávají na 50 tisíc lidí.

Americká hvězda, jejíchž alb se ve světě podle odhadů prodalo na 200 milionů, vystoupí v Petrohradu v rámci svého turné Sticky and Sweet. V Praze Madonna vystoupí 13. srpna.

O dva dny později bude hrát ve Varšavě, kde se proti ní postavili místní katolíci. Tvrdí, že si datum nevybrala náhodně. Na ten samý den totiž připadá svátek Nanebevzetí nejsvětější Panny Marie i výročí Zázraku na Visle - bitvy, v níž v roce 1920 Poláci zastavili postup ruských bolševiků na Západ.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Biden nestáhne vojáky z Afghánistánu k 1. květnu, jak se zavázala předchozí administrativa. Jako nové datum stanovil letošní 11. září, píše AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy