Strávíte léto v Česku? Objevte tajemný hrad i bránu do pekla, skvosty bez turistů

Strávíte léto v Česku? Objevte tajemný hrad i bránu do pekla, skvosty bez turistů
Nejoblíbenější destinace Čechů jsou již tradičně v Jihočeském kraji a na jižní Moravě, naopak nejméně domácích turistů plánovalo loni dovolenou prožít v Praze a Pardubickém kraji. Podívejte se na tipy, kam vyrazit za poznáním.
Nad městem Králíky na hranici s Polskem se tyčí mariánský kopec, který je už přes 300 let cílem poutníků. Areál Hora Matky Boží v Pardubickém kraji láká na rozsáhlý barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Z Králík k němu vede svatá cesta lemovaná alejí stromů.
Návštěvníci skanzenu ve vesnici Rymice na úpatí Hostýnských vrchů zjistí, jak v 18. a 19. století vypadal venkovský život na Hané. Mohou si prohlédnout interiéry domů vybavených tradičním inventářem kuchyní, světnic a hospodářských místností. Mezi lidovými stavbami najdou vedle několika usedlostí také kovárnu, sedlářskou dílnu nebo větrný mlýn.
Úchvatná místa se dají najít i na Ústecku. Kyjovské údolí, kterým protéká říčka Křinice, lemují skály Českého Švýcarska. Není tedy divu, že bylo oblíbeným výletnickým cílem už v dobách romantismu. Na tuto dobu koneckonců upomínají i názvy místních přírodních útvarů - například Medvědí doupě nebo Jeskyně víl.
Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu
Magazín Magazín
Aktualizováno 26. 6. 2022 13:18
Až 76 procent Čechů v loňském roce plánovalo strávit dovolenu v tuzemsku. Nejčastěji se podle agentury CzechTourism chystali do Jihočeského kraje a na jižní Moravu, naopak nejméně domácích turistů plánovalo dovolenou prožít v Praze a Pardubickém kraji. Podívejte se na naše tipy, kam vyrazit za poznáním bez davů turistů, pokud chcete i letošní prázdniny strávit doma.

Proč se prodírat davy turistů na nejnavštěvovanějších památkách, když Česko skýtá řadu neméně přitažlivých skrytých skvostů? Agentura CzechTourism zveřejnila tipy na neobjevená místa ve všech 14 krajích.

Nechybí mezi nimi kuriozity jako atomový kryt v Brně nebo vápenka na Pardubicku ani tajemný hrad Houska či galerie moderního umění v hranické synagoze. Projděte si vybraná místa na fotkách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

AC Milán opět prohrál milánské derby, za Inter rozhodl Martínez

Fotbalisté AC Milán pokračují v nepřesvědčivých výkonech, po prohře v italském Superpoháru prohráli derby s Interem i ve 21. kole Serie A. O výhře 1:0 rozhodl brankou Lautaro Martínez. Neapol zvítězila na hřišti Spezie 3:0 a upevnila si suverénní vedení v tabulce. Dvěma góly se na páté výhře lídra za sebou podílel nigerijský útočník Victor Osimhen, který se šestnácti brankami vládne pořadí střelců. Fiorentina podlehla Boloni 1:2 i kvůli ruce Antonína Baráka. FC Turín si poradil doma s Udine 1:0 a vystřídal soupeře na sedmém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy