Strávíte léto v Česku? Objevte tajemný hrad i bránu do pekla, skvosty bez turistů

Strávíte léto v Česku? Objevte tajemný hrad i bránu do pekla, skvosty bez turistů
Až 76 procent Čechů plánuje letos strávit dovolenu v tuzemsku. Nejčastěji se podle agentury CzechTourism chystají do Jihočeského kraje a na jižní Moravu, naopak nejméně domácích turistů plánuje dovolenou prožít v Praze a Pardubickém kraji. Podívejte se na tipy, kam vyrazit za poznáním.
Nad městem Králíky na hranici s Polskem se tyčí mariánský kopec, který je už přes 300 let cílem poutníků. Areál Hora Matky Boží v Pardubickém kraji láká na rozsáhlý barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Z Králík k němu vede svatá cesta lemovaná alejí stromů.
Návštěvníci skanzenu ve vesnici Rymice na úpatí Hostýnských vrchů zjistí, jak v 18. a 19. století vypadal venkovský život na Hané. Mohou si prohlédnout interiéry domů vybavených tradičním inventářem kuchyní, světnic a hospodářských místností. Mezi lidovými stavbami najdou vedle několika usedlostí také kovárnu, sedlářskou dílnu nebo větrný mlýn.
Úchvatná místa se dají najít i na Ústecku. Kyjovské údolí, kterým protéká říčka Křinice, lemují skály Českého Švýcarska. Není tedy divu, že bylo oblíbeným výletnickým cílem už v dobách romantismu. Na tuto dobu koneckonců upomínají i názvy místních přírodních útvarů - například Medvědí doupě nebo Jeskyně víl.
Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu
Magazín Magazín
Aktualizováno 21. 6. 2021 13:18
Až 76 procent Čechů plánuje letos strávit dovolenu v tuzemsku. Nejčastěji se podle agentury CzechTourism chystají do Jihočeského kraje a na jižní Moravu, naopak nejméně domácích turistů plánuje dovolenou prožít v Praze a Pardubickém kraji. Máme tipy, kam vyrazit za poznáním bez davů turistů.

Proč se prodírat davy turistů na nejnavštěvovanějších památkách, když Česko skýtá řadu neméně přitažlivých skrytých skvostů? Agentura CzechTourism zveřejnila tipy na neobjevená místa ve všech 14 krajích.

Nechybí mezi nimi kuriozity jako atomový kryt v Brně nebo vápenka na Pardubicku ani tajemný hrad Houska či galerie moderního umění v hranické synagoze. Projděte si vybraná místa na fotkách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 18 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 29 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy