Němečtí turisté dostali v Benátkách obří pokutu za piknik na staré kašně

ČTK ČTK
10. 6. 2022 14:12
Čtyři němečtí turisté dostali v Benátkách obří pokutu kvůli tomu, že si udělali piknik na zakryté historické studni. Každý z nich musel italské policii zaplatit 1050 eur, tedy zhruba 26 tisíc korun), čímž se jim jídlo značně prodražilo, napsal deník The Times.
Benátky, náměstí Campo Zaccaria
Benátky, náměstí Campo Zaccaria | Foto: Shutterstock.com

V Benátkách se kvůli obrovskému počtu turistů přísně dbá na to, aby návštěvníci neporušovali pravidla a neničili historické památky. Čtveřice Němců si prostřela na nepoužívané 300 let staré studni na malém náměstí Campo Zaccaria, kde si chtěli užít piknik.

"Možná si mysleli, že to je normální, ale nemůžete si přece prostřít k jídlu na 300 let staré studni v Benátkách a my jsme na ně velmi rychle dostali stížnost," uvedl šéf benátské policie Marco Agostini.

Podle Agostiniho se počty turistů ve městě vracejí k číslům z doby před pandemií, každý den Benátky navštíví až sto tisíc lidí. Policie je proto ve střehu. "Každou chvíli musíme zasahovat, když lidé létají s drony, jezdí na koloběžkách po náměstí svatého Marka nebo se koupou v kanálech," uvedl Agostini.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Lobbista Janoušek požádal o podmínečné propuštění z vězení

Odsouzený lobbista Roman Janoušek požádal o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává trest 4,5 roku vězení za to, že v roce 2012 opilý srazil autem ženu v pražské Michli. Informovala o tom ve čtvrtek Česká televize. Janoušek k trestu nastoupil v listopadu 2014, od března 2016 byl ale ze zdravotních důvodů na svobodě. Do výkonu trestu Janoušek znovu nastoupil loni v červenci.

O případném propuštění má podle ČT rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 6. Lobbistovi uplyne tento měsíc polovina trestu.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Výkon trestu opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů. Lékařské posudky uváděly, že Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit a Janouška tak zabít.

Zdroj: ČTK
Další zprávy