Nejvyšší věž z lega stojí v Tel Avivu. Tisíce lidí ji postavily jako památku na osmiletého chlapce

Magazín Magazín
29. 12. 2017 18:07
Pestrobarevná stavba byla dokončena 27. prosince a stojí na telavivském Rabinově náměstí. Lidé tak uctili památku chlapce, který zemřel před třemi lety na rakovinu.
Věž z lega na Rabinském náměstí v Tel Avivu. | Video: Reuters

Tisíce lidí se v izraelském Tel Avivu zapojily do stavby nejvyšší budovy z lega na světě. Věž Omer je pojmenována po osmiletém Omerovi Sayagovi, který v roce 2014 zemřel na rakovinu.

Šestatřicet metrů vysokou věž tvoří přes půl milionu plastových cihliček a její stavba trvala více než dva týdny. Ke stavbě byly zapotřebí také jeřáby.

Projekt je věnován Omerovi Sayagovi.
Projekt je věnován Omerovi Sayagovi. | Foto: ČTK

"Stavebnice darovali obyvatelé, firmy a některé byly zakoupeny z městských prostředků," citovala britská BBC mluvčího telavivské radnice.

Projekt byl zahájen před rokem z iniciativy Sayagova učitele. Chlapec totiž v průběhu své nemoci rád stavěl věže z lega. Pestrobarevná konstrukce byla dokončena 27. prosince a stojí na telavivském Rabinově náměstí.

Svou výškou překonala dosavadní, dva roky starý rekord z Milána zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Telavivská věž překonala tu milánskou o 0,95 metru, a ačkoliv u stavby dosud nebyl žádný rozhodce z komise pro ověřování rekordů, autoři už zaslali do Irska její fotografie pořízené dronem.

 

Právě se děje

Další zprávy