Nejúžasnější záběr tornáda všech dob? Lovec bouřek si sáhl na dno svých možností

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
15. 7. 2020 10:06
Patrně jedny z nejlepších záběrů tornáda vůbec se povedlo natočit lovci bouřek Michaelu Marzovi 8. července v americké Minnesotě. K rotujícímu víru se přiblížil v klíčovém momentu na pár metrů a pořídil tak detailní video fascinujícího meteorologického jevu.
Muž natočil tornádo jen pár metrů od něj | Video: Reuters

Marz tornádo "pronásledoval" zhruba 15 minut, na jeho youtubovém kanále je vidět, jak práce lovce bouřek vypadá od začátku až do konce. Když se vír zformoval, neváhal a vyrazil za ním autem.

Štěstím pro něj bylo, že tornádo zůstalo statické a nepohybovalo se dál. I díky tomu mohl pořídit tak detailní záběry. Uživatelé sociální sítě YouTube se v převážné míře shodují, že takto detailní záběr tornáda ještě neviděli.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy