Nejúžasnější záběr tornáda všech dob? Lovec bouřek si sáhl na dno svých možností

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
15. 7. 2020 10:06
Patrně jedny z nejlepších záběrů tornáda vůbec se povedlo natočit lovci bouřek Michaelu Marzovi 8. července v americké Minnesotě. K rotujícímu víru se přiblížil v klíčovém momentu na pár metrů a pořídil tak detailní video fascinujícího meteorologického jevu.
Muž natočil tornádo jen pár metrů od něj | Video: Reuters

Marz tornádo "pronásledoval" zhruba 15 minut, na jeho youtubovém kanále je vidět, jak práce lovce bouřek vypadá od začátku až do konce. Když se vír zformoval, neváhal a vyrazil za ním autem.

Štěstím pro něj bylo, že tornádo zůstalo statické a nepohybovalo se dál. I díky tomu mohl pořídit tak detailní záběry. Uživatelé sociální sítě YouTube se v převážné míře shodují, že takto detailní záběr tornáda ještě neviděli.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy