Nejstarší kočka na světě oslavila 24 let. Je hluchá a slepá

jaz
23. 5. 2014 8:00
Kočka jménem Poppy žije v Anglii a díky svému vysokému věku se dostala do Guinnessovy knihy rekordů.
Poppy
Poppy | Foto: Profimédia.cz

Bournemouth – Poppy se narodila v roce 1990 a ve svých kočičích letech si může počítat úctyhodných 114 let. Za jejího dlouhého života se vystřídalo na pět britských ministrů a také dva majitelé.

V pěti letech byla darovaná malé Jacqui Corner, která si ji nechala, i když se přestěhovala ke svému budoucímu muži.

Poppy žije v milující rodině
Poppy žije v milující rodině | Video: YouTube

Před nedávnem Poppy oslavila 24. narozeniny a její majitelka požádala o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, což se jí také povedlo. V loňském roce totiž zemřela nejstarší dosud žijící kočka z Kansasu, která se dožila "pouze" 23 let.

Recept na dlouhověkost? Hranolky!

Poppy je sice slepá, hluchá a trpí řadou zdravotních problémů, žije ale spokojeným životem v rodině, která kromě ní chová i další čtyři kočky, dva králíky a jednoho křečka.

"Lidé se vždy ptají, jaký má Poppy recept na dlouhověkost, já si myslím, že má dobrou stravu a dostatek pohybu," řekla Daily Mail třiačtyřicetiletá Jacqui a přiznala, že někdy dostane kuře od KFC, ryby a hranolky nebo kebab.

Sama majitelka ale přiznává, že konec se blíží. Její kočka už totiž nevyjde schody, nechodí ven a její zdraví se rapidně zhoršuje. Aby byla Poppy uznána za nejdéle žijící kočku, musela by vydržet ještě pár let. Jistá Creme Puff z Austinu v Texasu se údajně dožila 38 let a tří dnů.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK
Další zprávy