Padesátnice jsou už příliš staré, tvrdí spisovatel. Má malý mozek, kritizují ho lidé

Magazín Magazín
8. 1. 2019 13:16
Spisovatel a televizní moderátor Yann Moix se v rozhovoru pro francouzskou mutaci časopisu Marie Claire nechal slyšet, že není schopen milovat ženy starší 50 let, protože jsou pro něj příliš staré. Lidé na sociálních sítích považují jeho názor za sexistický.
Yann Moix.
Yann Moix. | Foto: Profimedia.cz

"Jednoduše dávám přednost mladším ženám, nic víc. Tělo pětadvacetileté ženy na rozdíl od těla té padesátileté je výjimečné," řekl spisovatel Yann Moix v rozhovoru a dodal, že padesátnice jsou pro něj v podstatě neviditelné, informuje britský deník The Guardian. 

Jeho postoj okamžitě vyvolal vlnu kritiky na sociálních sítích. "Brzy mi bude 49 let, tak už mám pouze jeden rok a 14 dní na to, abych se s vámi vyspala," napsala na Twitteru francouzská komička Marina Foïsová.

Francouzská novinářka Colombe Schnecková zareagovala snímkem pozadí na Instagramu s komentářem: "Tady máte hýždě 52leté ženy. Ani nevíte, jak jste hloupý, a netušíte, o co přicházíte vy i váš malinkatý mozek."

Zaměstnankyně britského velvyslanectví v Paříži Laura Hulleyová šla ještě dál a postoje padesátiletého spisovatele označila za sexistické.

Lidé také začali sdílet snímky 50letých hollywoodských hereček, jako je například Halle Berryová nebo Jennifer Anistonová, aby vyvrátili Moixovo tvrzení.

Moderátora si vzala na paškál i francouzská komička Anne Roumanoffová ve vysílání francouzského rádia Europe 1. Poukázala na to, že romantika není jen o pevnosti hýždí, ale vztahu mezi dvěma lidmi.

"Líbí se mi to, co se mi líbí, a nejsem povinný zodpovídat se ze svého vkusu. Navíc 50leté ženy mě vlastně ani nevidí. Dávají přednost něčemu jinému, než je vztah s neurotikem, který celý den píše a čte," odpověděl na vlnu kritiky televizní moderátor a spisovatel.

Video: Moderátor Martin Solveig chtěl po vítězce Adě Hegerbergové při vyhlašování Zlatého míče, aby na pódiu twerkovala 

Moderátor Martin Solveig chtěl po vítězce Adě Hegerbergové při vyhlašování Zlatého míče, aby na pódiu twerkovala | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 8 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy