Padesátnice jsou už příliš staré, tvrdí spisovatel. Má malý mozek, kritizují ho lidé

Magazín Magazín
8. 1. 2019 13:16
Spisovatel a televizní moderátor Yann Moix se v rozhovoru pro francouzskou mutaci časopisu Marie Claire nechal slyšet, že není schopen milovat ženy starší 50 let, protože jsou pro něj příliš staré. Lidé na sociálních sítích považují jeho názor za sexistický.
Yann Moix.
Yann Moix. | Foto: Profimedia.cz

"Jednoduše dávám přednost mladším ženám, nic víc. Tělo pětadvacetileté ženy na rozdíl od těla té padesátileté je výjimečné," řekl spisovatel Yann Moix v rozhovoru a dodal, že padesátnice jsou pro něj v podstatě neviditelné, informuje britský deník The Guardian. 

Jeho postoj okamžitě vyvolal vlnu kritiky na sociálních sítích. "Brzy mi bude 49 let, tak už mám pouze jeden rok a 14 dní na to, abych se s vámi vyspala," napsala na Twitteru francouzská komička Marina Foïsová.

Francouzská novinářka Colombe Schnecková zareagovala snímkem pozadí na Instagramu s komentářem: "Tady máte hýždě 52leté ženy. Ani nevíte, jak jste hloupý, a netušíte, o co přicházíte vy i váš malinkatý mozek."

Zaměstnankyně britského velvyslanectví v Paříži Laura Hulleyová šla ještě dál a postoje padesátiletého spisovatele označila za sexistické.

Lidé také začali sdílet snímky 50letých hollywoodských hereček, jako je například Halle Berryová nebo Jennifer Anistonová, aby vyvrátili Moixovo tvrzení.

Moderátora si vzala na paškál i francouzská komička Anne Roumanoffová ve vysílání francouzského rádia Europe 1. Poukázala na to, že romantika není jen o pevnosti hýždí, ale vztahu mezi dvěma lidmi.

"Líbí se mi to, co se mi líbí, a nejsem povinný zodpovídat se ze svého vkusu. Navíc 50leté ženy mě vlastně ani nevidí. Dávají přednost něčemu jinému, než je vztah s neurotikem, který celý den píše a čte," odpověděl na vlnu kritiky televizní moderátor a spisovatel.

Video: Moderátor Martin Solveig chtěl po vítězce Adě Hegerbergové při vyhlašování Zlatého míče, aby na pódiu twerkovala 

Moderátor Martin Solveig chtěl po vítězce Adě Hegerbergové při vyhlašování Zlatého míče, aby na pódiu twerkovala | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy