Nejklidnější video světa je z Prahy

Report
23. 9. 2009 16:32
Praha - Svět sledují tisíce kamer, které přenášejí obraz online na internet.
Foto: Botanická zahrada UK Praha

Webkamera, kterou provozuje Botanická zahrada Univerzity Karlovy v Praze, mezi nimi rozhodně patří k těm nejvíce uklidňujícím.

Sleduje totiž, jak ve skleníku rozkvétá největší leknín světa - viktorie cruzova.

Unikátní "živý" přenos, který se v posledních dnech dostal do globálních výběrů nejkurióznějších webových videí, sledují internetoví nadšenci z celé planety na této stránce.

Květinu roku 1801 v řece Mamoré v povodí Amazonky objevil český botanik a cestovatel Tadeáš Haenke, píše se na webu zahrady.

Leknín byl pojmenován na počest anglické královny Viktorie.

V pražské botanické zahradě se pěstuje od r. 1938. Pokvete asi do konce září.

Květ se otevírá v podvečer, kvete celou noc, na den se zavře, večer druhého dne zrůžoví a třetího dne se stáčí pod hladinu, upozorňují botanici.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy