VIDEO To byl nejdojemnější olympijský okamžik. Vzpomínáte?

14. 2. 2014 0:01
Kateřina Neumannová slaví narozeniny. Připomeňte si vrcholný moment její hvězdné kariéry.
Kateřina Neumannová - zlatá medaile na OH v Turíně 2006 | Video: YouTube

Video - Psal se 24. únor 2006 a lyžařka Kateřina Neumannová dosáhla konečně na vytoužené olympijské zlato. Když se jí v cílové rovince do náruče vrhla dcera Lucie, byl z toho jeden z památných olympijských okamžiků, který dodnes vzbuzuje emoce.

Neumannová tehdy po zdravotních útrapách završila svou jedinečnou sportovní kariéru. Záběry, na kterých jí v cílovém prostoru vybíhá vstříc tehdy dvouletá dcerka, obletěly svět.

Rodačce z jihočeského Písku, která slaví v sobotu 15. února jednačtyřicáté narozeniny, před nedávnem svitla naděje, že si z turínské olympiády dodatečně připíše ještě jedno zlato.

A to pokud se prokáže podezření, že si její tehdejší přemožitelka ze skiatlonu, ruská běžkyně Kristina Šmigunová, dopomohla k triumfu dopingem.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy