Bílí lidé jsou odporní. Kdo není muslim, je duševně nemocný, tvrdí Sinéad O’Connorová

Magazín Magazín
19. 11. 2018 16:17
Irská zpěvačka Sinéad O'Connorová minulý týden na Twitteru oznámila, že se už nikdy nechce stýkat s "bílými lidmi", tedy těmi, kteří nejsou stoupenci islámu. Krátce nato sdílela video, ve kterém svůj příspěvek ospravedlňuje. Umělkyně, která si po konvertování k islámu změnila jméno na Šuhadá Davittová, sdílí na sociálních sítích své názory o náboženství pravidelně. Podle doktorů trpí bipolární afektivní poruchou.
Sinéad O'Connorová se proslavila v 80. letech. Mezi její hity patří Nothing Compares to You.
Sinéad O'Connorová se proslavila v 80. letech. Mezi její hity patří Nothing Compares to You. | Foto: Reuters

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová na začátku listopadu rozzuřila lidi na sociálních sítích prohlášením, že "už nikdy nechce trávit čas s bílými lidmi, pokud se takto nazývají ti, co nejsou muslimové. Jsou odporní," napsala. 

Kontroverzní tweet označila za "tak rasistický", až ji to samotnou překvapilo. O jejím prohlášení informoval server The Daily Dot.

Na stejné sociální síti poté sdílela video, ve kterém ospravedlňovala svou poznámku. Tichým hlasem v něm prohlašuje, že "ráda štve bílé rasisty", kteří jí píší na Twitteru zprávy. Ve skutečnosti jenom zkoušela, jestli jí Twitter zablokuje účet jako v minulosti, když prohlásila, že "nemá ráda jeptišky, co zabíjejí děti v Irsku." Bílí lidé jí prý nevadí. 

Zpěvačka ve svých kontroverzních zprávách pokračovala, v neděli například na Twitteru napsala: "Je neuvěřitelné, kolik lidí mi naznačuje, že jsem se zbláznila kvůli konvertování k islámu. Mně spíš přijde, že každý, kdo se nestane muslimem, je ve skutečnosti duševně nemocný."

O’Connorová trpí podle lékařů již několik let bipolární afektivní poruchou.

Umělkyně využívá sociální sítě pro sdílení svých problémů a názorů pravidelně. V roce 2015 napsala na Facebooku, že se předávkovala v hotelovém pokoji, později však byla nalezena v pořádku. Minulý rok zase zveřejnila video, ve kterém detailně popisovala svůj boj se sebevražednými myšlenkami.

Zpěvačka na Twitteru rovněž vyjádřila odpor vůči americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a anglikánskému teologovi Johnu Milbankovi. V současnosti údajně pracuje na novém albu, které má vyjít příští rok. 

Video: Muslimové se v Česku stahují do izolace, tvrdí sociolog

České muslimy už nebaví vysvětlovat, že nejsou extremisté. Často pojedou raději do Chorvatska k moři než do Mekky. | Video: dvtv
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy