Nechala notebook na dálnici, jela pro něj v protisměru

Domácí ČTK Domácí, ČTK
3. 7. 2013 16:47
Řidičku zabrzdily až stavební práce u krajnice. Pro počítač pokračovala stopem
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Berlín- Dánská řidička na dálnici v Německu zjistila, že na odpočívadle zapomněla notebook. Rozhodla se proto pro počítač vrátit v protisměru, napsala agentura DPA.

Událost se stala v úterý na německých zemských hranicích mezi Hessenskem a Bavorskem.

Dvaatřicetiletá Dánka nejdříve zhruba dva kilometry couvala odstavným pruhem, poté se na parkovišti otočila a dále v protisměru odstavným pruhem pokračovala ke zmíněnému odpočívadlu. Po dvou kilometrech ale musela zastavit, protože kvůli stavebnímu omezení nemohla po krajnici pokračovat. K odpočívadlu se nakonec dostala stopem.

Když se vrátila k odstavenému autu, už na ni čekala policie. Žena nakonec vyvázla jen s pokutou. Jela totiž velmi pomalu a nikoho příliš neohrozila.

To pražští policisté mají v živé paměti mnohem zběsilejší jízdu v protisměsru. Letos v květnu před nimi prchal zloděj v kradeném autě, na Pražském okruhu se řítil v protisměru rychlostí 150 kilometrů za hodinu.

Světové ženské auto roku:

"Několik desítek metrů jel v odstavném pruhu a posléze velmi vysokou rychlostí přejel do nejrychlejšího pruhu, kde málem narazil do jedoucího kamionu. Po celou dobu pak už řidič jel v nejrychlejším pruhu, rychlostí kolem 150 kilometrů za hodinu. Ze záběrů kamer je naprosto zřejmé, že ohrozil desítky řidičů. Jen pouhou náhodou nedošlo k dopravní nehodě a zranění nevinných lidí," popsala tehdy incident policejní mluvčí.

Riskantní jízda muži vyšla. U Lochkovského tunelu zastavil a přes pole prchal k lesu, přestože policisté dokonce pro varování několikrát vystřelili do vzduchu. Ani pozdější propátrání okolí s pomocí psů nepřineslo výsledky.

V Kolíně vyrábějí auto pro ženy. Co všechno musí mít?

 

Právě se děje

před 5 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy