Muž chce přežít rok na tajícím ledovci. Uvede se do hypnózy

jaz
21. 4. 2015 10:18
Ital chce odvážným experimentem poukázat na globální oteplování a motivovat lidi k větší zodpovědnosti k přírodě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Andreas Tille

Praha – Alexe Belliniho ze severu Itálie čeká koncem tohoto roku odvážný projekt. Hodlá strávit rok na tajícím ledovci v Grónsku, a to ve speciální kapsli, kde bude úplně sám. 

"Sním o tom, že jednou přijde éra odpovědnosti, kdy každý z nás vezme věci do svých rukou a pokusí se tento trend zvrátit," řekl serveru Motherboard. Alex chce dokázat, že tání ledovců se v posledních desetiletí dramaticky zrychlilo.

Jeho experiment má i symbolickou rovinu, dobrodružství na tajícím ledovci podle Alexe odráží stav celého lidstva, které bojuje o přežití na ohrožené planetě. Zároveň chce vyzkoušet možnosti moderních komunikačních technologií, po celou dobu bude totiž komunikovat s rodinou i přáteli.

Kapsle, ve které bude Alex celý rok žít.
Kapsle, ve které bude Alex celý rok žít. | Foto: Instagram / Alex Bellini

Kapsli zkonstruovala společnost zaměřující se na přežití v extrémních podmínkách. Modul ve tvaru koule dokáže ochránit lidi při živelných katastrofách, jako je tornádo, tsunami nebo zemětřesení.

Modul s vnějším průměrem osm metrů je určený původně pro deset osob a Alexe by měl ochránit před nepříznivými povětrnostními podmínkami a různými nárazy, které se dají při pobytu na ledovci očekávat. V kapsli není toaleta, k hygienickým potřebám Alexovi poslouží kbelík. Volný čas vyplní četbou a vyzkouší i autohypnózu. "Zkoušel jsem to již mnohokrát. Když jsem například běžel z Los Angeles do New Yorku, dostal jsem se do hypnotického transu," vysvětluje Ital.

Živit se hodlá sušenými potravinami, a protože nechce zatěžovat životní prostředí, bude modul pohánět veslováním. S tím má navíc bohaté zkušenosti, už dříve vesloval sám přes Atlantik a Tichý oceán.

Admiring icebergs...

Fotka zveřejněná uživatelem alex bellini (@alexbellini_alone),

 

Právě se děje

Další zprávy