Návrhářka Kate Spadeová trpěla depresemi. Její sebevražda je pro mě naprostým šokem, řekl manžel

ČTK ČTK
7. 6. 2018 10:14
Návrhářku Kate Spadeovou, která spáchala tento týden sebevraždu, sužovaly léta deprese a úzkosti. Tělo 55leté návrhářky nalezla v jejím bytě v úterý uklízečka.
Návrhářka Kate Spade na záběrech z roku 2002 | Video: Associated Press

Návrhářka Spadeová posledních pět let aktivně vyhledávala odbornou pomoc. "Pravidelně navštěvovala lékaře a brala antidepresiva," uvedl její muž Andy Spade v prohlášení.

Spade dále řekl, že chce učinit přítrž klepům a spekulacím, které se objevily v médiích ohledně jejich manželství. "Posledních deset měsíců jsme žili odděleně, ale jen pár bloků od sebe. (Naše dcera) Bea žila střídavě s oběma z nás. Každý den jsme se viděli anebo spolu telefonovali," vysvětlil.

"Nikdy jsme nemluvili o rozvodu. Byli jsme nejlepší přátelé a své problémy jsme se pokoušeli překonat, jak nejlépe to šlo. Byli jsme spolu 35 let. Měli jsme se opravdu rádi, ale zkrátka jsme potřebovali pauzu," dodal Spade.

"Nevšiml jsem si nějakého varovného náznaku, že to chce udělat. Byl to naprostý šok," řekl dále Spade, který se svou ženou večer, než byla nalezena mrtvá, mluvil.

Spadeová se na počátku 90. let rozhodla vybudovat vlastní značku, nejprve se soustředila na kabelky, postupně sortiment rozšířila také na oděvy, boty, brýle či potřeby pro nejmenší děti. Stanice CBS New York poznamenala, že její kabelky vyvolaly v 90. letech senzaci.

V roce 2006 Spadeová svůj podíl v módní firmě prodala a o deset let později založila novou značku pojmenovanou Frances Valentine.

Spadeová za svou tvorbu obdržela řadu ocenění. Rada amerických módních návrhářů (CFDA) jí například v roce 1998 udělila titul nejlepší návrhářka doplňků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Šéftrenérem atletické reprezentace po Netscherovi bude Sluka

Nový šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.

před 35 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy