Návrhářka Kate Spadeová trpěla depresemi. Její sebevražda je pro mě naprostým šokem, řekl manžel

Návrhářku Kate Spadeovou, která spáchala tento týden sebevraždu, sužovaly léta deprese a úzkosti. Tělo 55leté návrhářky nalezla v jejím bytě v úterý uklízečka.
Návrhářka Kate Spade na záběrech z roku 2002 | Video: Associated Press

Návrhářka Spadeová posledních pět let aktivně vyhledávala odbornou pomoc. "Pravidelně navštěvovala lékaře a brala antidepresiva," uvedl její muž Andy Spade v prohlášení.

Spade dále řekl, že chce učinit přítrž klepům a spekulacím, které se objevily v médiích ohledně jejich manželství. "Posledních deset měsíců jsme žili odděleně, ale jen pár bloků od sebe. (Naše dcera) Bea žila střídavě s oběma z nás. Každý den jsme se viděli anebo spolu telefonovali," vysvětlil.

"Nikdy jsme nemluvili o rozvodu. Byli jsme nejlepší přátelé a své problémy jsme se pokoušeli překonat, jak nejlépe to šlo. Byli jsme spolu 35 let. Měli jsme se opravdu rádi, ale zkrátka jsme potřebovali pauzu," dodal Spade.

"Nevšiml jsem si nějakého varovného náznaku, že to chce udělat. Byl to naprostý šok," řekl dále Spade, který se svou ženou večer, než byla nalezena mrtvá, mluvil.

Spadeová se na počátku 90. let rozhodla vybudovat vlastní značku, nejprve se soustředila na kabelky, postupně sortiment rozšířila také na oděvy, boty, brýle či potřeby pro nejmenší děti. Stanice CBS New York poznamenala, že její kabelky vyvolaly v 90. letech senzaci.

V roce 2006 Spadeová svůj podíl v módní firmě prodala a o deset let později založila novou značku pojmenovanou Frances Valentine.

Spadeová za svou tvorbu obdržela řadu ocenění. Rada amerických módních návrhářů (CFDA) jí například v roce 1998 udělila titul nejlepší návrhářka doplňků.

 

Právě se děje

Další zprávy