Návrhář krojů pro mnichovskou smetánku jde za mříže kvůli drogám, pašoval je z Česka

ČTK ČTK
17. 10. 2018 12:23
Mnichovský módní návrhář a krejčí, oblíbenec tamní společenské smetánky, pro kterou šil tradiční kroje, byl odsouzen k 5,5 roku vězení za obchodování s drogami. Daniel Fendler dovážel omamné látky i z České republiky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Osmatřicetiletý Daniel Fendler drogami zásoboval mnichovskou homosexuální scénu, informují v těchto dnech bavorské zpravodajské servery k rozsudku, který podle nich padl u mnichovského zemského soudu už minulý pátek.

Rozsudek je pravomocný, protože krejčí z okresu Rosenheim ho přijal ještě v soudní síni. Deník Süddeutsche Zeitung napsal, že Fendler byl odsouzen konkrétně za nedovolený dovoz omamných látek ve větším než malém množství. Za tento čin hrozí až sedmileté vězení.

Fendler ale možná do vězení vůbec nenastoupí. Soud mu nařídil protidrogovou léčbu. Jeho právní zástupce Roland Autenrieth řekl, že terapie by mohla trvat až dva roky a poté může být zbytek trestu změněn na podmíněný. Fendler chce nyní údajně žít život bez drog.

Při domovní prohlídce v prosinci 2017 policie u Fendlera našla téměř 170 gramů metamfetaminu, kterému se v Německu říká crystal speed nebo crystal meth a v Česku pervitin. Od té doby byl módní návrhář ve vyšetřovací vazbě. Už na začátku procesu se ke svým prohřeškům přiznal a obšírně se rozpovídal o svém neuspořádaném životě.

"Žil jsem z 1000 eur na měsíc. Nájemné a tlak byly ohromné. Šil jsem po nocích, sotva jsem spal," líčil svou životní situaci. Aby to vydržel, bral pervitin a v nastalém omámení měl často nechráněný sex.

Nakonec se z něj stal překupník drog. Podle Bildu na začátku procesu přiznal šest jízd z České republiky, státní zastupitelství mu jich dosvědčilo deset. Gram pervitinu pak prodával za 180 eur. "S každým na seznamu zákazníků jsem měl sex," přiznal dále a uvedl, že od 18 let je HIV pozitivní. Krejčovství od jeho zatčení provozují jeho matka a zaměstnanci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy