Návrhář krojů pro mnichovskou smetánku jde za mříže kvůli drogám, pašoval je z Česka

ČTK ČTK
17. 10. 2018 12:23
Mnichovský módní návrhář a krejčí, oblíbenec tamní společenské smetánky, pro kterou šil tradiční kroje, byl odsouzen k 5,5 roku vězení za obchodování s drogami. Daniel Fendler dovážel omamné látky i z České republiky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Osmatřicetiletý Daniel Fendler drogami zásoboval mnichovskou homosexuální scénu, informují v těchto dnech bavorské zpravodajské servery k rozsudku, který podle nich padl u mnichovského zemského soudu už minulý pátek.

Rozsudek je pravomocný, protože krejčí z okresu Rosenheim ho přijal ještě v soudní síni. Deník Süddeutsche Zeitung napsal, že Fendler byl odsouzen konkrétně za nedovolený dovoz omamných látek ve větším než malém množství. Za tento čin hrozí až sedmileté vězení.

Fendler ale možná do vězení vůbec nenastoupí. Soud mu nařídil protidrogovou léčbu. Jeho právní zástupce Roland Autenrieth řekl, že terapie by mohla trvat až dva roky a poté může být zbytek trestu změněn na podmíněný. Fendler chce nyní údajně žít život bez drog.

Při domovní prohlídce v prosinci 2017 policie u Fendlera našla téměř 170 gramů metamfetaminu, kterému se v Německu říká crystal speed nebo crystal meth a v Česku pervitin. Od té doby byl módní návrhář ve vyšetřovací vazbě. Už na začátku procesu se ke svým prohřeškům přiznal a obšírně se rozpovídal o svém neuspořádaném životě.

"Žil jsem z 1000 eur na měsíc. Nájemné a tlak byly ohromné. Šil jsem po nocích, sotva jsem spal," líčil svou životní situaci. Aby to vydržel, bral pervitin a v nastalém omámení měl často nechráněný sex.

Nakonec se z něj stal překupník drog. Podle Bildu na začátku procesu přiznal šest jízd z České republiky, státní zastupitelství mu jich dosvědčilo deset. Gram pervitinu pak prodával za 180 eur. "S každým na seznamu zákazníků jsem měl sex," přiznal dále a uvedl, že od 18 let je HIV pozitivní. Krejčovství od jeho zatčení provozují jeho matka a zaměstnanci.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy