Špičkám Hollywoodu spadla čelist. Video z bowlingové haly je virální kometou

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 3. 2021 16:02
Lidé z Rally Studios z amerického města Minneapolis si dali velkou práci s natočením průletu baru s bowlingovými dráhami. Klip trvá minutu a půl, je nasnímaný na jeden záběr. Malý dron o hmotnosti 250 gramů se v něm přesně vyhýbá překážkám. Příprava a zhotovení videa vyvolaly velký ohlas, mnozí lidé je označili za geniální.
Lidé z Rally Studios z amerického Minneapolisu si dali velkou práci s natočením průletu baru s bowlingovými dráhami. Klip nasnímali v jednom záběru. | Video: rally-studios.com

Tvůrci museli desetkrát opakovat let, než se jim choreografický záběr povedl. "Zmapovali jsme interiéry a kolem vymyšlené struktury záběru jsme potom vystavěli ty menší scénky," řekl pro BBC režisér klipu Anthony Jaska. Záběry na sociálních sítích viděly už stovky tisíc lidí.

"Tohle je jedna z nejúžasnějších věcí, jakou jsem kdy viděl. Spadla mi čelist," napsal režisér Lee Unkrich, jehož film "Coco" z roku 2017 získal Zlatý glóbus za nejlepší animovaný film.

Mezi fanoušky záběru patří I režisér James Gunn, který natočil oceňovaný superhrdinský film Strážci galaxie. Ve svém příspěvku na Twitteru ho označil za "ohromný". Video se líbilo i herci Elijahu Woodovi, který ztvárnil roli Froda Pytlíka ve filmové trilogii Pán prstenů.

"Tento úžasný inovativní přístup k natáčení obohacuje jazyk kinematografie. Prostě nádherné," napsal Todd Vaziri, který pracoval na filmových tricích ve snímcích Star Wars a Transformers.

Tvůrci chtěli záběrem podpořit jejich milovaný bar a všeobecně místní podnikání, které se vyrovnávalo nejen se současnou pandemií, ale i s pouličními protesty po násilné smrti Afroameričana George Floyda, při kterých mnoho podniků shořelo.

 

Právě se děje

Další zprávy