Nacpal kočku do vodní dýmky, teď má problémy

Report
3. 3. 2009 20:43
Omaha, USA - Otravovala ho kočka, tak se ji rozhodl trochu zklidnit. Svého domácího mazlíčka strčil do podomácku vyrobené dýmky. Teď mu hrozí nejen trest za týrání zvířete, ale i ostatní chovatelé koček.

Na policejní stanici ve městě Lancaster v americkém státě Nebraska zazvonil v neděli večer telefon. Sousedé volali, že viděli dvacetiletého Aceu Schomakera, jak kouří marihuanu. Na tom by nebylo nic moc divného, kdyby v dýmce nebyla zavřená kočka.

"Byla úplně zkouřená. Vezli jsme ji v policejním autě na zadním sedadle a celou cestu se ani nepohnula," řekl seržant Andy Stebbing.

Schomaker tvrdí, že kočka byla příliš aktivní a snažil se ji nějak uklidnit. Tak ji strčil do plastové krabice o rozměrech 15x30 centimetrů, ke které připojil hadici. Z provizorního bongu pak začal kouřit marihuanu.

Schomaker musel za týrání zvířete zaplatit pokutu 400 dolarů a kromě toho mu hrozí trest za užívání drog.

Kočka Shadow se mezitím dostala z nejhoršího. "V pondělí večer byla sice ještě trochu plachá, ale jinak v pořádku," říká ředitel zvířecího útulku Bob Downey.

"Co člověk nevymyslí, že?" kroutí hlavou ředitel.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 47 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy