Na Tchaj-wanu pobouřil plyšový kaktus pro děti, který polsky rapuje o kokainu a smrti

Magazín Magazín
12. 7. 2021 13:15
Tchajwanský obchodní řetězec prodával plyšovou hračku, která polsky rapuje o drogách a smrti. Jinak neškodný tančící kaktus se vyrábí v Číně a je volně k prodeji také na Amazonu.
Kaktus pro děti rapuje o kokainu, který ho vyšle do země zapomnění, sledujte ukázku z oficiální reklamy | Video: Chifong Lin

O nevhodném kaktusu pro děti informovala místní média minulý týden, zpívající hračku údajně náhodou objevila Polka Ela Sobczaková nakupující v městě Tchaj-čung. "Děti by opravdu neměly poslouchat písně o kokainu a pokusech o sebevraždu, je to šokující," řekla. 

Roztomile vypadající kaktus umí tři písně včetně skladby od 32letého polského rapera Cypise s názvem Gdzie jest biały węgorz?. V textech se naráží na kokain, smrt i abstinenční příznaky. 

"Jediné, co mám v hlavě, je pět gramů kokainu," zní úvodní verš rapové písně podle překladů skladby dostupných na internetu, píše web Newsweek. "Myslím, že umřu, jestli si brzy něco nešňupnu," zpívá dále Cypis. 

Plyšový kaktus se prodával v přepočtu za 13 korun, momentálně není skladem a prodejce ho zatím stáhl i z prodeje, dokud celý incident neprošetří. 

Raper Cypis navíc zvažuje právní kroky proti výrobci hračky kvůli nezákonnému použití jeho hudby, zároveň však pod klipem na YouTube propagoval své album.  

 

Právě se děje

před 13 minutami

Vrchní soud zamítl odvolání Heavy Machinery, firma je tak nadále v konkurzu

Vrchní soud v Praze zamítl odvolání firmy Heavy Machinery Services (HMS) proti tomu, že krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil na její majetek konkurz. Námitka, že soudce krajského soudu je podjatý, je podle Vrchního soudu nedůvodná, navíc věc nesnese odkladu. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Konkurs je tak pravomocný, řekl soudce Zdeněk Strnad.

Bývalá vagonka Legios je v insolvenci, od roku 2014 v úpadku. Věřitelé původně přihlásili pohledávky za téměř tři miliardy Kč. Teď HMS dluží asi 1,1 miliardy korun, jak řekla ČTK v červnu insolvenční správkyně Petra Hýsková. HMS podala v červnu odvolání proti tomu, že krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil na její majetek konkurz. Domáhala se, aby odvolací soud usnesení zrušil a věc znovu projednal jiný soudce než Zdeněk Strnad.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy