Muži by se neměli fotit s kočkami. Ženy s nimi pak nepůjdou na rande, zjistili vědci

Magazín Magazín
27. 6. 2020 13:13
Milovníci koček připadají ženám méně mužní a mají menší šanci, že opačné pohlaví dostanou na rande. S takovým zjištěním přišli vědci z americké Colorado State University. Ti stovkám žen ukazovali fotografie dvou mužů. Na jednom snímku se dotyční mazlili s kočkou, zatímco na druhém pózovali bez domácího mazlíčka. Výsledky hovořily v neprospěch kočkomilů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

V případě prvního muže se ukázalo, že když na snímku pózoval bez kočky, 38 procent žen uvedlo, že by s ním občas zašlo na schůzku, a 37 procent dokonce zmiňovalo, že by si s ním dokázalo představit vážný vztah.

Pokud se na fotce naopak tulil ke kočce, klesl podíl souhlasných odpovědí u obou zmíněných možností na 33 procent. Podíl respondentek, které prohlásily, že by s ním nikdy nechtěly přijít do kontaktu, se naopak zvýšil z devíti procent na 14.

Druhému muži přítomnost kočky tak výrazně neuškodila. I tak se ale podíl žen, které si ho vůbec nedokázaly představit jako potenciálního partnera, po zobrazení fotky s mazlíčkem zvýšil z 40 procent na 45. "Pokud muži drželi v náručí kočku, ženy je vnímaly jako méně maskulinní, více neurotické a submisivní. Mluvily o tom, že by s nimi méně pravděpodobně šly na rande," citoval autory studie zpravodajský web stanice CNN.

Do vyplňování jejich internetového dotazníku se zapojilo celkem 708 žen ve věku mezi 18 a 24 lety. Výzkumníci si všímají, že výsledky potvrzují některé kulturní stereotypy o charakterových vlastnostech kočkomilů a pejskařů. "Ženy si muže často vybírají podle znaků dobrého genofondu. Preferují maskulinní rysy a vlastnictví kočky je v západní kultuře vnímáno jako něco méně mužného," vysvětlili vědci.

Video: Dobrodružný kocour miluje výlety na vodítku

Dobrodružný kocour miluje vodítko, výlety do přírody a své psí kamarády | Video: Instagram/The.good.cat
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy