Muži by se neměli fotit s kočkami. Ženy s nimi pak nepůjdou na rande, zjistili vědci

Magazín Magazín
27. 6. 2020 13:13
Milovníci koček připadají ženám méně mužní a mají menší šanci, že opačné pohlaví dostanou na rande. S takovým zjištěním přišli vědci z americké Colorado State University. Ti stovkám žen ukazovali fotografie dvou mužů. Na jednom snímku se dotyční mazlili s kočkou, zatímco na druhém pózovali bez domácího mazlíčka. Výsledky hovořily v neprospěch kočkomilů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

V případě prvního muže se ukázalo, že když na snímku pózoval bez kočky, 38 procent žen uvedlo, že by s ním občas zašlo na schůzku, a 37 procent dokonce zmiňovalo, že by si s ním dokázalo představit vážný vztah.

Pokud se na fotce naopak tulil ke kočce, klesl podíl souhlasných odpovědí u obou zmíněných možností na 33 procent. Podíl respondentek, které prohlásily, že by s ním nikdy nechtěly přijít do kontaktu, se naopak zvýšil z devíti procent na 14.

Druhému muži přítomnost kočky tak výrazně neuškodila. I tak se ale podíl žen, které si ho vůbec nedokázaly představit jako potenciálního partnera, po zobrazení fotky s mazlíčkem zvýšil z 40 procent na 45. "Pokud muži drželi v náručí kočku, ženy je vnímaly jako méně maskulinní, více neurotické a submisivní. Mluvily o tom, že by s nimi méně pravděpodobně šly na rande," citoval autory studie zpravodajský web stanice CNN.

Do vyplňování jejich internetového dotazníku se zapojilo celkem 708 žen ve věku mezi 18 a 24 lety. Výzkumníci si všímají, že výsledky potvrzují některé kulturní stereotypy o charakterových vlastnostech kočkomilů a pejskařů. "Ženy si muže často vybírají podle znaků dobrého genofondu. Preferují maskulinní rysy a vlastnictví kočky je v západní kultuře vnímáno jako něco méně mužného," vysvětlili vědci.

Video: Dobrodružný kocour miluje výlety na vodítku

Dobrodružný kocour miluje vodítko, výlety do přírody a své psí kamarády | Video: Instagram/The.good.cat
 

Právě se děje

před 1 minutou

Ruská ekonomika letos klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009

Ruská ekonomika v letošním roce klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnila Světová banka (SB). Na ekonomický vývoj v zemi má negativní dopady koronavirová pandemie a pokles cen ropy. K růstu by se Rusko mělo vrátit v letech 2021 a 2022.

Zdravotní krize způsobená pandemií nemoci covid-19 zpomalila podnikatelskou aktivitu v zemi, ale také poptávku po ropě, hlavní ruské vývozní komoditě. Míra nezaměstnanosti v Rusku pak prudce vzrostla v reakci na omezení pohybu zavedeném po celé zemi s cílem zabránit šíření covidu, dodala SB.

v příštím roce by měla ruská ekonomika podle nynějších odhadů SB oživit a hrubý domácí produkt (HDP) vykázat růst o 2,7 procenta. V roce 2022 růst ještě zrychlí, a to na 3,1 procenta, očekává SB. Dodala nicméně, že ani při pozitivním výhledu dalšího růstu se HDP v roce 2022 nedostane na úroveň před pandemií.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

před 55 minutami

D6 na 5. km u Hostivice uzavřela ve směru na Karlovy Vary nehoda tří aut, sedm lidí utrpělo lehká zranění. Dálnice je kvůli nehodě uzavřena.

před 1 hodinou

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2

Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.

Výstavba plynovodu o celkové délce 1230 kilometrů je téměř u konce. Chybí ještě dokončit úsek v dánských vodách dlouhý téměř 120 kilometrů. Plynovod má přivádět plyn z Ruska po dně Baltského moře do Německa, takže obchází státy střední a východní Evropy.

Projekt se zastavil v prosinci, protože švýcarsko-nizozemská společnost Allseas, která pokládá potrubí, přerušila činnost kvůli americkým sankcím. Dánský energetický úřad dnes uvedl, že umožní projektu vedenému ruským plynárenským gigantem Gazprom použít lodě k pokládce potrubí s kotvami namísto vyspělejších plavidel, která využívají takzvanou technologii self-positioning. Ta automaticky udržuje pozici lodě a právě na ni se americké sankce zaměřují.

Další zprávy