Muži by se neměli fotit s kočkami. Ženy s nimi pak nepůjdou na rande, zjistili vědci

Magazín Magazín
27. 6. 2020 13:13
Milovníci koček připadají ženám méně mužní a mají menší šanci, že opačné pohlaví dostanou na rande. S takovým zjištěním přišli vědci z americké Colorado State University. Ti stovkám žen ukazovali fotografie dvou mužů. Na jednom snímku se dotyční mazlili s kočkou, zatímco na druhém pózovali bez domácího mazlíčka. Výsledky hovořily v neprospěch kočkomilů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

V případě prvního muže se ukázalo, že když na snímku pózoval bez kočky, 38 procent žen uvedlo, že by s ním občas zašlo na schůzku, a 37 procent dokonce zmiňovalo, že by si s ním dokázalo představit vážný vztah.

Pokud se na fotce naopak tulil ke kočce, klesl podíl souhlasných odpovědí u obou zmíněných možností na 33 procent. Podíl respondentek, které prohlásily, že by s ním nikdy nechtěly přijít do kontaktu, se naopak zvýšil z devíti procent na 14.

Druhému muži přítomnost kočky tak výrazně neuškodila. I tak se ale podíl žen, které si ho vůbec nedokázaly představit jako potenciálního partnera, po zobrazení fotky s mazlíčkem zvýšil z 40 procent na 45. "Pokud muži drželi v náručí kočku, ženy je vnímaly jako méně maskulinní, více neurotické a submisivní. Mluvily o tom, že by s nimi méně pravděpodobně šly na rande," citoval autory studie zpravodajský web stanice CNN.

Do vyplňování jejich internetového dotazníku se zapojilo celkem 708 žen ve věku mezi 18 a 24 lety. Výzkumníci si všímají, že výsledky potvrzují některé kulturní stereotypy o charakterových vlastnostech kočkomilů a pejskařů. "Ženy si muže často vybírají podle znaků dobrého genofondu. Preferují maskulinní rysy a vlastnictví kočky je v západní kultuře vnímáno jako něco méně mužného," vysvětlili vědci.

Video: Dobrodružný kocour miluje výlety na vodítku

Dobrodružný kocour miluje vodítko, výlety do přírody a své psí kamarády | Video: Instagram/The.good.cat
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hrad chce v čele antimonopolního úřadu náměstka vnitra Mlsnu

Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by se měl stát náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, píšou Lidové noviny (LN). Podle nich prosazuje Mlsnu do čela antimonopolního úřadu Hrad a shoda na něm je i mezi představiteli vládní koalice. Současný šéf ÚOHS Petr Rafaj v poslední době čelí kritice například kvůli tomu, jak jeho úřad postupoval v tendru na nový mýtný systém. K Rafajovu odvolání už prezidenta vyzvali premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Prezident se k jejich argumentům nevyjádřil.

Podle LN prosazuje někdejšího předsedu Legislativní rady vlády Mlsnu do čela antimonopolního úřadu prezident. "Chce ho tam Hrad. Je na něm shoda mezi představiteli koalice," řekl deníku nejmenovaný důvěryhodný zdroj. Že je jednačtyřicetiletý Mlsna jen krůček od postu ÚOHS, potvrdil LN i člen vlády, který si nepřál být jmenován. Reakci premiéra Babiše ani ministra vnitra Hamáčka se deníku nepodařilo získat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy