Muži by se neměli fotit s kočkami. Ženy s nimi pak nepůjdou na rande, zjistili vědci

Magazín Magazín
27. 6. 2020 13:13
Milovníci koček připadají ženám méně mužní a mají menší šanci, že opačné pohlaví dostanou na rande. S takovým zjištěním přišli vědci z americké Colorado State University. Ti stovkám žen ukazovali fotografie dvou mužů. Na jednom snímku se dotyční mazlili s kočkou, zatímco na druhém pózovali bez domácího mazlíčka. Výsledky hovořily v neprospěch kočkomilů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

V případě prvního muže se ukázalo, že když na snímku pózoval bez kočky, 38 procent žen uvedlo, že by s ním občas zašlo na schůzku, a 37 procent dokonce zmiňovalo, že by si s ním dokázalo představit vážný vztah.

Pokud se na fotce naopak tulil ke kočce, klesl podíl souhlasných odpovědí u obou zmíněných možností na 33 procent. Podíl respondentek, které prohlásily, že by s ním nikdy nechtěly přijít do kontaktu, se naopak zvýšil z devíti procent na 14.

Druhému muži přítomnost kočky tak výrazně neuškodila. I tak se ale podíl žen, které si ho vůbec nedokázaly představit jako potenciálního partnera, po zobrazení fotky s mazlíčkem zvýšil z 40 procent na 45. "Pokud muži drželi v náručí kočku, ženy je vnímaly jako méně maskulinní, více neurotické a submisivní. Mluvily o tom, že by s nimi méně pravděpodobně šly na rande," citoval autory studie zpravodajský web stanice CNN.

Do vyplňování jejich internetového dotazníku se zapojilo celkem 708 žen ve věku mezi 18 a 24 lety. Výzkumníci si všímají, že výsledky potvrzují některé kulturní stereotypy o charakterových vlastnostech kočkomilů a pejskařů. "Ženy si muže často vybírají podle znaků dobrého genofondu. Preferují maskulinní rysy a vlastnictví kočky je v západní kultuře vnímáno jako něco méně mužného," vysvětlili vědci.

Video: Dobrodružný kocour miluje výlety na vodítku

Dobrodružný kocour miluje vodítko, výlety do přírody a své psí kamarády | Video: Instagram/The.good.cat
 

Právě se děje

před 15 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy