Muž v obří dýni na řece ujel 61 kilometrů, zapsal se do knihy rekordů

ČTK ČTK
30. 8. 2022 8:28
Američan Duane Hansen získal zápis v Guinnessově knize rekordů poté, co se plavil 61 kilometrů ve vydlabané obří dýni na řece Missouri ve Spojených státech. Předchozí rekord 41 kilometrů padl v roce 2018. 
Foto: Reuters

"Ujel jsem v té obří dýni 61 kilometrů, aniž bych se postavil. Ještě teď mě bolí kolena," prohlásil Hansen. Rekord překonal 27. srpna, v den svých 60. narozenin. "Pokud mě někdo pokoří, pokloním se mu, protože bude muset být otrlý. Znovu už to zkoušet nebudu," řekl Hansen stanici BBC.

Dýně jménem Berta, kterou Hansen vypěstoval ve své zahradě, vážila 384 kilogramů a muž v ní na řece manévroval pomocí pádla. "Měl jsem štěstí, zasekl jsem se jen párkrát. Někdy to bylo skutečně těsné," popsal Hansen, který na řece v Bertě strávil 11 hodin.

Fotografie Hansena s jeho dýní během transportu k řece i plavby publikoval list The Washington Post.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při protestech v Íránu po úmrtí mladé ženy v policejní vazbě zemřelo už 41 lidí

Na 41 stoupl počet obětí protestů, které v Íránu pokračují již více než týden kvůli smrti mladé ženy v policejní vazbě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na íránská státní média. Počet obětí bude ale nejspíš ještě vyšší, lidskoprávní organizace v pátek hovořily o nejméně 50 mrtvých.

Jak v sobotu uvedl íránský prezident Ebráhím Raísí, Írán se musí s protesty a s těmi, co narušují bezpečnost v zemi, "rozhodně vypořádat". Při protestech v provincii Gílán na severu Íránu zadržela policie 739 lidí, z toho 60 žen, uvedla íránská média. Írán podle nich také kritizoval krok Spojených států, které chtějí udělat výjimku ze sankcí, aby pomohly Íráncům zajistit v době celonárodních protestů internet.

Protesty se konaly ve více než 40 městech včetně Teheránu. Ženy na nich mimo jiné pálily hidžáby, kterými si mají podle pravidel islámské republiky pokrývat hlavy. Právě kvůli porušení pravidel pro nošení pokrývky hlavy teheránská morální policie minulý týden v úterý zatkla Mahsu Amíníovou, která ale ve vazbě upadla do kómatu a zemřela. Bylo jí 22 let a podle rodiny byla předtím zdravá. Policie tvrdí, že zemřela na infarkt. Podle zpráv kolujících na sociálních sítích ji policisté bili obuškem a zranili, když se udeřila hlavou o policejní auto. V kómatu byla tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy