Muž pašoval v kalhotách 104 živých hadů, zadrželi ho čínští celníci

ČTK ČTK
11. 7. 2024 11:42
Čínské úřady tento týden přistihly muže, který se do pevninské Číny snažil v kalhotách propašovat více než 100 živých hadů, napsal britský deník The Guardian. Podle prohlášení čínské celní správy celníci muže zastavili na hranici u města Šen-čen na jihu země, kam patrně přicestoval z asi 50 kilometrů vzdáleného Hongkongu.
Pašerák měl v kapsách i hady, kteří se v Číně přirozeně nevyskytují.
Pašerák měl v kapsách i hady, kteří se v Číně přirozeně nevyskytují. | Foto: Thinkstock

"Při bližším ohledání celníci zjistili, že kapsy kalhot, které měl dotyčný na sobě, byly přelepené lepicí páskou a skrývalo se v nich šest plátěných pytlů. Když pytle pracovníci otevřeli, objevili uvnitř živé hady všech druhů, velikostí i barev," stojí ve zprávě celní správy.

Celníci zabavili celkem 104 plazů. Mezi nimi například korálovky sedlaté nebo užovky červené, které se v Číně přirozeně nevyskytují. Čína je jedním z největších světových center pro pašování zvířat, píše The Guardian. Úřady se ale v posledních letech proti tomuto ilegálnímu obchodu snaží aktivně zasahovat. 

Podle zákonů o biologické bezpečnosti a kontrole nemocí nesmí lidé do Číny přicestovat s cizími živočišnými druhy bez povolení. "Ten, kdo pravidla poruší, bude v souladu se zákonem dohnán k odpovědnosti," uvedla dále celní správa, aniž by blíže specifikovala, jaký trest muži s hady v kalhotách hrozí.

Video: "Nesnáším je." Moderátor si při reportáži zakryl ze strachu oči, z videa je hit (18. 7. 2023)

"Udělám to takhle," prohlásil moderátor a zakryl si obličej papíry se svou přípravou. | Video: BBC News
 

Právě se děje

Další zprávy