Zabijácký instinkt na unikátních záběrech. Sokol v letu "sestřelil" dron

Video Video
28. 7. 2021 14:07
Rus Ilja Bardyš sestupoval se svým dronem na poloostrově Kamčatka, kde točil okolní krajinu. Na jeho stroj náhle zaútočil sokol stěhovavý. Dravec napadl dron se zapnutou kamerou ve výšce 700 metrů. Zařízení sevřel drápy a shodil na zem, kde bezpilotní stroj začal vydávat signál. Sokol zjistil, že dron není ta pravá kořist k sežrání, a po chvíli odletěl.
K překvapivému útoku došlo ve výšce 700 metrů. Pilot tvrdí, že musel reagovat rychle, aby sokola nezranily rotory bezpilotního stroje. | Video: Ilja Bardyš

Sokol útočí na kořist většinou v rychlosti kolem 200 km/h. V střemhlavém letu ale dokáže vyvinout rychlost i přes 350 km/h. "Klesal jsem, pomyslel jsem si: 'Páni, pták!', lekl jsem se a vypnul motory dronu. Bylo štěstí, že se sokol nezranil o rotory," popsal situaci dvaatřicetiletý Bardyš, kterého citoval deník Daily Mail.

Rus natočil záběry už loni, na veřejnost se dostaly ale až nyní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
Další zprávy