Majitel restaurace postříkal muži obličej hasicím přístrojem, kouřil mu u podniku

Majitel restaurace v americkém městě Salt Lake City ve státě Utah pravidelně upozorňuje lidi postávající na terase u zábavního centra Gallivan na to, že je tam zakázáno kouřit. Když se tedy dostal do sporu s mužem nerespektujícím zákaz, došla mu trpělivost a vytáhl na něj hasicí přístroj.
Kouřícího muže postříkal majtel restaurace hasícím přístrojem | Video: Facebook/JonBird

Spor mezi majitelem restaurace Alexem Jamisonem a kuřákem Jonem Birdem zaznamenala jedna z kolemjdoucích. Video pak umístil na Facebook napadený muž.  

Jamison s malým hasicím přístrojem v ruce ve videu Birdovi říká, že se nachází v "zákaznické zóně", ve které není povoleno kouřit, a vyzve jej, aby cigaretu odložil. Bird místo toho v kouření pokračuje a restauratéra vyzývá, aby jej klidně postříkal. Ten dlouho neváhá a jeho slova poslechne. 

Bird následně muži vedle sebe řekne, ať zavolá policii, a Jamison na to odpoví: "Zavolejte policii. Nemůžete tady, sakra, kouřit."

Kouřící muž na svém Facebooku vyzval, aby si lidé dali na Jamisona pozor s tím, že utekl dřív, než přijeli policisté. Televizní stanici WSBT řekl, že v Salt Lake City pomáhal na uměleckém festivalu a ostraha mu řekla, že v dané zóně kouřit může. Zákony v Utahu přitom kouření do 7,6 metru od vchodu podniků zakazují, upozornil britský web LADbible

Podle dostupných informací incident vyšetřují místní policisté a Bird hodlá majitele restaurace zažalovat. Ten televizní stanici KSL TV řekl, že svého činu lituje a Birdovi se omluvil. "Nejsem na svoje chování hrdý. Nechal jsem se strhnout a přehnal jsem to." Dodal, že denně musí upozornit stovky lidí, aby před restaurací nekouřili. 

Jamison však také uvedl, že Birda několikrát během dne napomenul, aby si šel svou cigaretu vychutnat do speciálně vyznačených kuřáckých zón. "Rozhodně mu dlužím omluvu a chtěl bych to napravit. Nechtěl jsem mu ublížit," dodal. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Nezaměstnanost v Česku v dubnu klesla na 4,1 procenta

Podíl nezaměstnaných v Česku v dubnu klesl z březnových 4,2 procenta na 4,1 procenta. Nezaměstnanost je tak nejnižší od loňského prosince. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Úřad práce ČR. Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu klesl oproti březnu téměř o 9000 na 297 876, zatímco počet volných míst stoupl o 4500 na 343 407. Množství míst vzrostlo i ve srovnání s loňským dubnem, a to o více než 10 000. Nezaměstnaných meziročně skoro 44 000 přibylo.

"S příchodem jarního období došlo k rozjezdu sezonních prací," sdělil k meziměsíčnímu poklesu nezaměstnanosti generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon. "Zaměstnavatelé momentálně hledají mimo jiné nové zaměstnance ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví, zahradnictví, těžbě, ale také v logistice či e-shopech," doplnil. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) pomohly i státní příspěvky na mzdy z programu Antivirus. "Vývoj na trhu práce ukazuje, jak důležitá je v době krize efektivní ochrana pracovních míst," sdělila v pátek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy