Majitel restaurace postříkal muži obličej hasicím přístrojem, kouřil mu u podniku

Magazín Magazín
24. 9. 2019 11:01
Majitel restaurace v americkém městě Salt Lake City ve státě Utah pravidelně upozorňuje lidi postávající na terase u zábavního centra Gallivan na to, že je tam zakázáno kouřit. Když se tedy dostal do sporu s mužem nerespektujícím zákaz, došla mu trpělivost a vytáhl na něj hasicí přístroj.
Kouřícího muže postříkal majtel restaurace hasícím přístrojem | Video: Facebook/JonBird

Spor mezi majitelem restaurace Alexem Jamisonem a kuřákem Jonem Birdem zaznamenala jedna z kolemjdoucích. Video pak umístil na Facebook napadený muž.  

Jamison s malým hasicím přístrojem v ruce ve videu Birdovi říká, že se nachází v "zákaznické zóně", ve které není povoleno kouřit, a vyzve jej, aby cigaretu odložil. Bird místo toho v kouření pokračuje a restauratéra vyzývá, aby jej klidně postříkal. Ten dlouho neváhá a jeho slova poslechne. 

Bird následně muži vedle sebe řekne, ať zavolá policii, a Jamison na to odpoví: "Zavolejte policii. Nemůžete tady, sakra, kouřit."

Kouřící muž na svém Facebooku vyzval, aby si lidé dali na Jamisona pozor s tím, že utekl dřív, než přijeli policisté. Televizní stanici WSBT řekl, že v Salt Lake City pomáhal na uměleckém festivalu a ostraha mu řekla, že v dané zóně kouřit může. Zákony v Utahu přitom kouření do 7,6 metru od vchodu podniků zakazují, upozornil britský web LADbible

Podle dostupných informací incident vyšetřují místní policisté a Bird hodlá majitele restaurace zažalovat. Ten televizní stanici KSL TV řekl, že svého činu lituje a Birdovi se omluvil. "Nejsem na svoje chování hrdý. Nechal jsem se strhnout a přehnal jsem to." Dodal, že denně musí upozornit stovky lidí, aby před restaurací nekouřili. 

Jamison však také uvedl, že Birda několikrát během dne napomenul, aby si šel svou cigaretu vychutnat do speciálně vyznačených kuřáckých zón. "Rozhodně mu dlužím omluvu a chtěl bych to napravit. Nechtěl jsem mu ublížit," dodal. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Situaci v Idlibu bude Erdogan řešit s Putinem, Merkelovou a Macronem na začátku března

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že 5. března bude o situaci v severosyrské provincii Idlib hovořit na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. V Idlibu syrská armáda pokračuje v postupu proti rebelům, které podporuje Ankara, a v sobotu při její palbě zahynul další turecký voják.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Snowboardcrossařka Samková vyhrála závod Evropského poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála závod Evropského poháru v německém Grasgehrenu. Mistryně světa slavila vítězství po delší době, poté co se v elitním Světovém poháru dočkala triumfu pouze v prosincovém úvodním závodě v Montafonu a v dalších třech startech se musela spokojit jen s účastí v malém finále.

"Jsem spokojená, zase jsem si oživila, jaký to je vyhrávat," uvedla v nahrávce pro média Samková. "Samozřejmě ta konkurence na Evropském poháru není tak velká, bylo tady ale pět šest holek, co jezdí svěťáky, takže super," dodala.

V neděli je na programu další závod. Světový pohár bude pokračovat až o prvním březnovém víkendu v Sierra Nevadě. Samkové v něm patří po čtyřech závodech třetí místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy