Muslimská modelka žije americký sen. V burkinách pózovala pro Sports Illustrated

Magazín Magazín
30. 4. 2019 11:07
Somálsko-americká modelka, která se narodila v keňském uprchlickém táboře, se vrátila do rodné země, kde nafotila sérii fotek pro sportovní magazín Sports Illustrated.
Sports Illustrated: Focení muslimské modelky Halimy Adenové | Video: Reuters/Sports Illustrated

Halima Adenová se stala první muslimskou modelkou, která se nechala nafotit v hidžábu a burkinách pro prestižní časopis Sports Illustrated. Jeho speciální plavková edice vychází v květnu a keňská rodačka v něm má několik fotek v barevných burkinách.

"Dívky, které nosí hidžáb, by měly mít někoho, ke komu mohou vzhlížet," řekla modelka zpravodajskému webu televize BBC. "Vidíme teď spousty úspěšných žen v hidžábech, ať jsou to političky, moderátorky, nebo obchodnice, takže je na čase šířit i tohle sdělení," dodala.

Adenová je z focení nadšená a potěšilo ji, že ji magazín Sports Illustrated oslovil. "Můžeme tak ukázat i krásu oblečených žen," řekla. 

Americký sen

Modelka se narodila v uprchlickém táboře v Keni, kde žila do doby, než se přestěhovala do Spojených států amerických.

Časopis ji oslovil s nabídkou fotek, které později vznikly na keňské pláži Watamu. "Pořád myslím na to, jak jsem tu jako šestiletá dívka byla v uprchlickém táboře. Vyrostla jsem a žiju svůj americký sen, vrátila jsem se do Keni a fotím tu fotky na nejkrásnějších místech země. Tohle je prostě příběh, který by nikdo nevymyslel," řekla modelka.

Pro Halimu Adenovou není podobné focení nic nového, v roce 2016 se stala první zahalenou muslimkou, která usilovala o korunku krásy v Miss Minnesota. Loni si ji na titulní stranu vybral šéfredaktor britské mutace prestižního módního časopisu Vogue.

 

Právě se děje

Další zprávy