Muslimská modelka žije americký sen. V burkinách pózovala pro Sports Illustrated

Magazín Magazín
30. 4. 2019 11:07
Somálsko-americká modelka, která se narodila v keňském uprchlickém táboře, se vrátila do rodné země, kde nafotila sérii fotek pro sportovní magazín Sports Illustrated.
Sports Illustrated: Focení muslimské modelky Halimy Adenové | Video: Reuters/Sports Illustrated

Halima Adenová se stala první muslimskou modelkou, která se nechala nafotit v hidžábu a burkinách pro prestižní časopis Sports Illustrated. Jeho speciální plavková edice vychází v květnu a keňská rodačka v něm má několik fotek v barevných burkinách.

"Dívky, které nosí hidžáb, by měly mít někoho, ke komu mohou vzhlížet," řekla modelka zpravodajskému webu televize BBC. "Vidíme teď spousty úspěšných žen v hidžábech, ať jsou to političky, moderátorky, nebo obchodnice, takže je na čase šířit i tohle sdělení," dodala.

Adenová je z focení nadšená a potěšilo ji, že ji magazín Sports Illustrated oslovil. "Můžeme tak ukázat i krásu oblečených žen," řekla. 

Americký sen

Modelka se narodila v uprchlickém táboře v Keni, kde žila do doby, než se přestěhovala do Spojených států amerických.

Časopis ji oslovil s nabídkou fotek, které později vznikly na keňské pláži Watamu. "Pořád myslím na to, jak jsem tu jako šestiletá dívka byla v uprchlickém táboře. Vyrostla jsem a žiju svůj americký sen, vrátila jsem se do Keni a fotím tu fotky na nejkrásnějších místech země. Tohle je prostě příběh, který by nikdo nevymyslel," řekla modelka.

Pro Halimu Adenovou není podobné focení nic nového, v roce 2016 se stala první zahalenou muslimkou, která usilovala o korunku krásy v Miss Minnesota. Loni si ji na titulní stranu vybral šéfredaktor britské mutace prestižního módního časopisu Vogue.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na jihu Chile se ztratilo armádní letadlo se 38 lidmi na palubě, mířilo na Antarktidu

Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě, informují o tom místní média. Podle nich mířil letoun z města Punta Arenas na chilskou základnu v Antarktidě. Chilská armáda vyslala na místo pátrací a záchranný tým.

"Na palubě (vojenského dopravního letounu) C-130 Hercules cestovalo 38 lidí, z toho 17 byla posádka a 21 cestující," uvedlo chilská letectvo v prohlášení. Letoun měl dovézt materiál a techniky na základnu v Antarktidě, uvedl deník La Tercera.

Letadlo startovalo z Punta Arenas v 16:55 místního času, rádiový kontakt s ním byl ztracen v 18:13 místního času (22:13 SEČ).

Chilský prezident Sebastián Piňera oznámil, že spolu s ministry vnitra a obrany situaci sleduje a ráno se proto chystá do Punta Arenas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy