Muslimská modelka žije americký sen. V burkinách pózovala pro Sports Illustrated

Magazín Magazín
30. 4. 2019 11:07
Somálsko-americká modelka, která se narodila v keňském uprchlickém táboře, se vrátila do rodné země, kde nafotila sérii fotek pro sportovní magazín Sports Illustrated.
Sports Illustrated: Focení muslimské modelky Halimy Adenové | Video: Reuters/Sports Illustrated

Halima Adenová se stala první muslimskou modelkou, která se nechala nafotit v hidžábu a burkinách pro prestižní časopis Sports Illustrated. Jeho speciální plavková edice vychází v květnu a keňská rodačka v něm má několik fotek v barevných burkinách.

"Dívky, které nosí hidžáb, by měly mít někoho, ke komu mohou vzhlížet," řekla modelka zpravodajskému webu televize BBC. "Vidíme teď spousty úspěšných žen v hidžábech, ať jsou to političky, moderátorky, nebo obchodnice, takže je na čase šířit i tohle sdělení," dodala.

Adenová je z focení nadšená a potěšilo ji, že ji magazín Sports Illustrated oslovil. "Můžeme tak ukázat i krásu oblečených žen," řekla. 

Americký sen

Modelka se narodila v uprchlickém táboře v Keni, kde žila do doby, než se přestěhovala do Spojených států amerických.

Časopis ji oslovil s nabídkou fotek, které později vznikly na keňské pláži Watamu. "Pořád myslím na to, jak jsem tu jako šestiletá dívka byla v uprchlickém táboře. Vyrostla jsem a žiju svůj americký sen, vrátila jsem se do Keni a fotím tu fotky na nejkrásnějších místech země. Tohle je prostě příběh, který by nikdo nevymyslel," řekla modelka.

Pro Halimu Adenovou není podobné focení nic nového, v roce 2016 se stala první zahalenou muslimkou, která usilovala o korunku krásy v Miss Minnesota. Loni si ji na titulní stranu vybral šéfredaktor britské mutace prestižního módního časopisu Vogue.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Linka pražského metra A mezi Želivského a Depo Hostivař stojí

Provoz metra na lince A mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař se v pondělí brzo ráno zastavil kvůli střetu soupravy s člověkem. Cestující mají v tomto úseku využít povrchovou dopravu. Pražský dopravní podnik kvůli tomu upravil linky některých tramvají a autobusů, vyplývá z informací na jeho webu.

Tramvajová linka 7 je prodloužena do zastávky Ústřední dílny DP, Linka 13 je ve směru z centra odkloněna od Vozovny Strašnice na Strašnickou a Nádraží Strašnice. Autobusové linky končící v zastávkách Skalka a Depo Hostivař jezdí až do zastávky Strašnická, linky 163, 208 a 223 jsou ze zastávky Depo Hostivař prodlouženy na Želivského.

před 1 hodinou

Během protestů kvůli dražším jízdenkám v Chile zemřelo už osm lidí. V pěti regionech platí zákaz vycházení a vláda nasadila armádu

Protivládní protesty v Chile, které vypukly minulý týden kvůli zdražení jízdného v metru v Santiagu de Chile, mají podle místních médií už osm obětí. Dalších šest desítek osob bylo při nich zraněno a přes sedm set lidí policie kvůli násilnostem zadržela. Kvůli protestům označovaným za nejhorší v historii Chile od roku 1990 byl vyhlášen výjimečný stav už v pěti regionech, zákaz vycházení platil v noci na dnešek kromě metropole i ve městech Valparaíso, Concepción a Coquimbo.

Největší nepokoje, kvůli nimž vláda do ulic poprvé od konce vlády diktátora Augusta Pinocheta v roce 1990 nasadila vojáky, zažívá od pátku chilské hlavní město. Radikálové tam rabují obchody, zapalují autobusy i vlaky metra. Od pátku zničili protestující více než polovinu stanic tamního metra, které denně obvykle přepraví téměř tři miliony lidí. Několik vagónu metra zcela shořelo, stejně jako dvacítka autobusů.

Další zprávy