Chanel rozzuřil ruské influencerky. Jejich drsnému protestu se ale lidé smějí

Video Video
8. 4. 2022 14:06
Ruské celebrity na sociálních sítích hromadně kritizují módní dům Chanel. Ten před dvěma dny zakázal prodej svých výrobků komukoliv, kdo je občanem Ruské federace anebo by je chtěl do země dovézt. Tamní modelky nyní značku obviňují z rusofobie a na protest začaly své luxusní kabelky ničit. "Když si Chanel neváží svých zákazníků, proč si ho musíme vážit my?" zlobila se modelka Victoria Bonya.
"Když si Chanel neváží svých zákazníků, proč si ho musíme vážit my?" zlobila se modelka Victoria Bonya, než rozstříhala svou kabelku. | Video: Instagram

Mnohé ruské influencerky v posledních dnech zveřejňují na sociálních sítích videa, kde se ohrazují proti poslednímu rozhodnutí francouzské módní značky a na protest nůžkami demolují své drahé kabelky. Jejich příspěvky na Instagramu získávají až statisíce zhlédnutí.

"Ani jedna věc nebo značka nestojí za mou lásku k vlasti a sebeúctu. Pokud vlastnit Chanel znamená prodat svou vlast, pak Chanel nepotřebuju," uvedla na Instagramu ruská televizní moderátorka a herečka Marina Ermoškinová, která se k protestům připojila.

Ruská influencerka Anna Kalašnikovová označila chování prodavačů v butiku Chanel v Dubaji, kde jí odmítli prodat zboží, za "rusofobii v akci". "Protože často jezdím do Dubaje na fashion week, manažeři Chanelu mě poznali, oslovili mě a řekli: 'Víme, že jste v Rusku celebrita. Víme, že tam pojedete, a proto vám nemůžeme prodávat zboží naší značky,'" stěžovala si na svém Instagramu.

Většina komentujících na sociálních sítích se ovšem shoduje na tom, že tato forma protestu je spíše úsměvná, nejen vzhledem k tomu, že Rusky v sankcemi zatížené zemi svým činem přišly o zboží za desetitisíce korun.

Chanel uzavřel své butiky v Rusku již na začátku března. Podle nového rozhodnutí si ale Rusové zboží této značky nekoupí ani jinde ve světě. "Žádáme nyní klienty, u nichž neznáme místo pobytu, aby nám potvrdili, že zboží, které kupují, nebudou používat v Rusku," citoval zástupce značky britský server BBC.

"V současné době pracujeme na zdokonalení tohoto přístupu a omlouváme se za případná nedorozumění, která tím mohla vzniknout," dodala společnost. Proti obviněním z rusofobie se Chanel brání a tvrdí, že svým rozhodnutím pouze dodržuje sankce Evropské unie, které zakazují prodávat do Ruska luxusní zboží v ceně vyšší než 300 eur (v přepočtu asi 7300 korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy