reklama
 
 

Modelka ukázala v reklamě na tenisky chlupaté nohy. Lidé jí za to vyhrožují i znásilněním

11. 10. 2017
Modelka ukázala v reklamě na tenisky chlupaté nohy | Video: adidas Originals |  00:40
Švédská modelka a fotografka Arvida Byströmová je známá svým nonkonformním postojem vůči zobrazování ochlupení. V nové kampani výrobce tenisek Adidas se objevila s chlupatýma nohama, což se stalo předmět mnoha internetových diskuzí posledních týdnů. Modelka přiznala, že ji na sociálních sítích přišlo mnoho vulgárních zpráv. Někteří adresáti ji dokonce vyhrožovali znásilněním.

Šestadvacetiletá modelka Arvida Byströmová se stala objektem četných internetových diskuzí poté, co se v reklamě na tenisky Adidas objevila s neoholenýma nohama.

Na svém profilu na Instagramu oznámila, že poté, co byla reklama vypuštěna na YouTube, začalo jí chodit množství vulgárních nadávek a dokonce i vyhrůžky znásilněním. Informaci převzalo mnoho britský médií, včetně BBC.

Švédka konfrontuje takzvanou dívčí estetiku

Pod její příspěvek napsali lidé i řadu povzbudivých slov. Uživatel Brian například napsal, že jako muže jej chlupaté nohy neodrazují. Jiná uživatelka Linonono se připojila, že je na každém člověku, zda se bude či nebude holit. "Chlupaté nohy nechápu, ale jestli se cítíš takhle dobře, je to fajn," dodala jiná.

Společnost Adidas uvedla, že Švédka svým postojem konfrontuje otázku ženskosti a genderových norem takzvané "dívčí estetiky". Na svou spolupráci s Byströmovou jsou hrdí a obdivují její kreativitu, diverzitu a originální nápady.

secret shoots @yourgirlchuck @elizabethrenstrom

Příspěvek sdílený arvida byström (@arvidabystrom),

Byströmová je známá vystavováním svého ochlupení na veřejnosti. Kromě modelingu působí také jako fotografka. Společně s umělkyní Molly Sodovou letos vydala knihu Pics Or It Didn't Happen obsahující více než 270 fotek ženského těla, které Instagram stáhl za porušování pravidel. Švédská fotografka má společně s Hannou Antonssonovou v Londýně galerijní prostor GAL.

autor: mdan | 11. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama