Modelka ukázala v reklamě na tenisky chlupaté nohy. Lidé jí za to vyhrožují i znásilněním

mdan
11. 10. 2017 7:18
Švédská modelka a fotografka Arvida Byströmová je známá svým nonkonformním postojem vůči zobrazování ochlupení. V nové kampani výrobce tenisek Adidas se objevila s chlupatýma nohama, což se stalo předmět mnoha internetových diskuzí posledních týdnů. Modelka přiznala, že ji na sociálních sítích přišlo mnoho vulgárních zpráv. Někteří adresáti ji dokonce vyhrožovali znásilněním.
Modelka ukázala v reklamě na tenisky chlupaté nohy | Video: adidas Originals

Šestadvacetiletá modelka Arvida Byströmová se stala objektem četných internetových diskuzí poté, co se v reklamě na tenisky Adidas objevila s neoholenýma nohama.

Na svém profilu na Instagramu oznámila, že poté, co byla reklama vypuštěna na YouTube, začalo jí chodit množství vulgárních nadávek a dokonce i vyhrůžky znásilněním. Informaci převzalo mnoho britský médií, včetně BBC.

Švédka konfrontuje takzvanou dívčí estetiku

Pod její příspěvek napsali lidé i řadu povzbudivých slov. Uživatel Brian například napsal, že jako muže jej chlupaté nohy neodrazují. Jiná uživatelka Linonono se připojila, že je na každém člověku, zda se bude či nebude holit. "Chlupaté nohy nechápu, ale jestli se cítíš takhle dobře, je to fajn," dodala jiná.

Společnost Adidas uvedla, že Švédka svým postojem konfrontuje otázku ženskosti a genderových norem takzvané "dívčí estetiky". Na svou spolupráci s Byströmovou jsou hrdí a obdivují její kreativitu, diverzitu a originální nápady.

secret shoots @yourgirlchuck @elizabethrenstrom

Příspěvek sdílený arvida byström (@arvidabystrom),

Byströmová je známá vystavováním svého ochlupení na veřejnosti. Kromě modelingu působí také jako fotografka. Společně s umělkyní Molly Sodovou letos vydala knihu Pics Or It Didn't Happen obsahující více než 270 fotek ženského těla, které Instagram stáhl za porušování pravidel. Švédská fotografka má společně s Hannou Antonssonovou v Londýně galerijní prostor GAL.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sdruženář Pažout je po skoku na MS devátý, vede Jamamoto

Sdruženář Ondřej Pažout je devátý po skokanské části závodu na středním můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu. Do desetikilometrové běžecké části, která odstartuje v 16:00, vyrazí s odstupem 41 sekund za vedoucím Rjotou Jamamotem z Japonska. Favorizovaný Nor Jarl Magnus Riiber vyběhne za obhajobou titulu na trať z třetího místa a ztrátou 22 sekund na lídra.

Juniorský mistr světa z roku 2018 Pažout skočil 103 metrů a ve dvaadvaceti letech se dlouho vyhříval v křesle pro vedoucího závodníka. V elitní desítce po skoku je na MS jako první Čech od šampionátu v Liberci před 12 lety. Aleš Vodšeďálek tehdy na středním můstku překvapil osmým nejlepším skokem, ale v běhu klesl na 37. místo.

Z dalších českých reprezentantů skočil Tomáš Portyk 94,5 metru a před během je třicátý s dvouminutovou ztrátou. Jan Vytrval zvládl o půl metru méně a do stopy se vydá o dvě místa a sedm sekund za Portykem.

před 18 minutami

Huawei chce vyrábět elektromobily, první modely může představit už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce, uvedla v pátek s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Firma už podle zdrojů jedná se státní společností Changan Automobile a dalšími automobilkami o využití jejich továren pro výrobu svých elektromobilů. Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, kvůli sankcím ze strany Spojených států ale v poslední době expanduje do nových odvětví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy