Modelka ukázala v reklamě na tenisky chlupaté nohy. Lidé jí za to vyhrožují i znásilněním

mdan
11. 10. 2017 7:18
Švédská modelka a fotografka Arvida Byströmová je známá svým nonkonformním postojem vůči zobrazování ochlupení. V nové kampani výrobce tenisek Adidas se objevila s chlupatýma nohama, což se stalo předmět mnoha internetových diskuzí posledních týdnů. Modelka přiznala, že ji na sociálních sítích přišlo mnoho vulgárních zpráv. Někteří adresáti ji dokonce vyhrožovali znásilněním.
Modelka ukázala v reklamě na tenisky chlupaté nohy | Video: adidas Originals

Šestadvacetiletá modelka Arvida Byströmová se stala objektem četných internetových diskuzí poté, co se v reklamě na tenisky Adidas objevila s neoholenýma nohama.

Na svém profilu na Instagramu oznámila, že poté, co byla reklama vypuštěna na YouTube, začalo jí chodit množství vulgárních nadávek a dokonce i vyhrůžky znásilněním. Informaci převzalo mnoho britský médií, včetně BBC.

Švédka konfrontuje takzvanou dívčí estetiku

Pod její příspěvek napsali lidé i řadu povzbudivých slov. Uživatel Brian například napsal, že jako muže jej chlupaté nohy neodrazují. Jiná uživatelka Linonono se připojila, že je na každém člověku, zda se bude či nebude holit. "Chlupaté nohy nechápu, ale jestli se cítíš takhle dobře, je to fajn," dodala jiná.

Společnost Adidas uvedla, že Švédka svým postojem konfrontuje otázku ženskosti a genderových norem takzvané "dívčí estetiky". Na svou spolupráci s Byströmovou jsou hrdí a obdivují její kreativitu, diverzitu a originální nápady.

secret shoots @yourgirlchuck @elizabethrenstrom

Příspěvek sdílený arvida byström (@arvidabystrom),

Byströmová je známá vystavováním svého ochlupení na veřejnosti. Kromě modelingu působí také jako fotografka. Společně s umělkyní Molly Sodovou letos vydala knihu Pics Or It Didn't Happen obsahující více než 270 fotek ženského těla, které Instagram stáhl za porušování pravidel. Švédská fotografka má společně s Hannou Antonssonovou v Londýně galerijní prostor GAL.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy