Mileniálové budou mít víc chorob než jejich rodiče. Žijí zdravěji, ale jsou stále ve stresu

Magazín Magazín
19. 6. 2018 15:46
Nová studie britské zdravotní organizace tvrdí, že současní mileniálové budou ve středním věku mnohem častěji trpět zdravotními problémy než jejich rodiče.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Stres ze zaměstnání, vztahové problémy a obtížně dostupné bydlení se podle studie britské zdravotní organizace Health Foundation, na niž upozornil deník The Telegraph, projeví na zdraví dnešních mileniálů.

Ti budou ve středním věku mnohem častěji než jejich rodiče trpět srdečním onemocněním, rakovinou nebo cukrovkou. Studie rovněž poukázala na to, že se to bude dít navzdory tomu, že tato generace omezuje alkohol a kouření. 

Odborníci ve zprávě poukázali na to, že generace narozená na přelomu tisíciletí je mnohem více konfrontována s psychickým stresem, vyvolaným mnoha faktory.

"Zlepšení zdraví, kterého bylo dosaženo u předchozích generací, se může u současné mladé generace opět otočit k horšímu, a to kvůli jejich životním nejistotám," upřesnil ředitel nadace Jo Bibby pro The Times.

Negativní dopady může mít například situace panující na pracovním trhu. Výzkum zmiňuje například řadu absolventů vysokých škol, kteří jsou nuceni pracovat v méně kvalifikovaných pozicích.

Stejně podstatnou součástí kvalitního života a duševního zdraví je také silné rodinné zázemí. Jak ale zpráva uvádí, pouze 31 procent z dvou tisíc lidí ve věku mezi 22 a 26 lety, kteří byli v rámci průzkumu dotazováni, uvedlo, že v době dospívání se mohli opřít o pevné rodinné zázemí. Dnešním mileniálům vesměs chybí jak finanční, tak i emocionální podpora ze strany rodičů.

Negativní roli sehrávají podle výzkumu i sociální média, která ovlivňují skutečný život.

V Česku je možné zadlužit děti bez vlastního přičinění, je pro ně těžké se vymanit z chudoby, kumulují se jim problémy spojené se sociálním vyloučením | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy