Mileniálové budou mít víc chorob než jejich rodiče. Žijí zdravěji, ale jsou stále ve stresu

Magazín Magazín
19. 6. 2018 15:46
Nová studie britské zdravotní organizace tvrdí, že současní mileniálové budou ve středním věku mnohem častěji trpět zdravotními problémy než jejich rodiče.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Stres ze zaměstnání, vztahové problémy a obtížně dostupné bydlení se podle studie britské zdravotní organizace Health Foundation, na niž upozornil deník The Telegraph, projeví na zdraví dnešních mileniálů.

Ti budou ve středním věku mnohem častěji než jejich rodiče trpět srdečním onemocněním, rakovinou nebo cukrovkou. Studie rovněž poukázala na to, že se to bude dít navzdory tomu, že tato generace omezuje alkohol a kouření. 

Odborníci ve zprávě poukázali na to, že generace narozená na přelomu tisíciletí je mnohem více konfrontována s psychickým stresem, vyvolaným mnoha faktory.

"Zlepšení zdraví, kterého bylo dosaženo u předchozích generací, se může u současné mladé generace opět otočit k horšímu, a to kvůli jejich životním nejistotám," upřesnil ředitel nadace Jo Bibby pro The Times.

Negativní dopady může mít například situace panující na pracovním trhu. Výzkum zmiňuje například řadu absolventů vysokých škol, kteří jsou nuceni pracovat v méně kvalifikovaných pozicích.

Stejně podstatnou součástí kvalitního života a duševního zdraví je také silné rodinné zázemí. Jak ale zpráva uvádí, pouze 31 procent z dvou tisíc lidí ve věku mezi 22 a 26 lety, kteří byli v rámci průzkumu dotazováni, uvedlo, že v době dospívání se mohli opřít o pevné rodinné zázemí. Dnešním mileniálům vesměs chybí jak finanční, tak i emocionální podpora ze strany rodičů.

Negativní roli sehrávají podle výzkumu i sociální média, která ovlivňují skutečný život.

V Česku je možné zadlužit děti bez vlastního přičinění, je pro ně těžké se vymanit z chudoby, kumulují se jim problémy spojené se sociálním vyloučením | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na jihu Chile se ztratilo armádní letadlo se 38 lidmi na palubě, mířilo na Antarktidu

Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě, informují o tom místní média. Podle nich mířil letoun z města Punta Arenas na chilskou základnu v Antarktidě. Chilská armáda vyslala na místo pátrací a záchranný tým.

"Na palubě (vojenského dopravního letounu) C-130 Hercules cestovalo 38 lidí, z toho 17 byla posádka a 21 cestující," uvedlo chilská letectvo v prohlášení. Letoun měl dovézt materiál a techniky na základnu v Antarktidě, uvedl deník La Tercera.

Letadlo startovalo z Punta Arenas v 16:55 místního času, rádiový kontakt s ním byl ztracen v 18:13 místního času (22:13 SEČ).

Chilský prezident Sebastián Piňera oznámil, že spolu s ministry vnitra a obrany situaci sleduje a ráno se proto chystá do Punta Arenas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy