Mileniálové budou mít víc chorob než jejich rodiče. Žijí zdravěji, ale jsou stále ve stresu

Magazín Magazín
19. 6. 2018 15:46
Nová studie britské zdravotní organizace tvrdí, že současní mileniálové budou ve středním věku mnohem častěji trpět zdravotními problémy než jejich rodiče.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Stres ze zaměstnání, vztahové problémy a obtížně dostupné bydlení se podle studie britské zdravotní organizace Health Foundation, na niž upozornil deník The Telegraph, projeví na zdraví dnešních mileniálů.

Ti budou ve středním věku mnohem častěji než jejich rodiče trpět srdečním onemocněním, rakovinou nebo cukrovkou. Studie rovněž poukázala na to, že se to bude dít navzdory tomu, že tato generace omezuje alkohol a kouření. 

Odborníci ve zprávě poukázali na to, že generace narozená na přelomu tisíciletí je mnohem více konfrontována s psychickým stresem, vyvolaným mnoha faktory.

"Zlepšení zdraví, kterého bylo dosaženo u předchozích generací, se může u současné mladé generace opět otočit k horšímu, a to kvůli jejich životním nejistotám," upřesnil ředitel nadace Jo Bibby pro The Times.

Negativní dopady může mít například situace panující na pracovním trhu. Výzkum zmiňuje například řadu absolventů vysokých škol, kteří jsou nuceni pracovat v méně kvalifikovaných pozicích.

Stejně podstatnou součástí kvalitního života a duševního zdraví je také silné rodinné zázemí. Jak ale zpráva uvádí, pouze 31 procent z dvou tisíc lidí ve věku mezi 22 a 26 lety, kteří byli v rámci průzkumu dotazováni, uvedlo, že v době dospívání se mohli opřít o pevné rodinné zázemí. Dnešním mileniálům vesměs chybí jak finanční, tak i emocionální podpora ze strany rodičů.

Negativní roli sehrávají podle výzkumu i sociální média, která ovlivňují skutečný život.

V Česku je možné zadlužit děti bez vlastního přičinění, je pro ně těžké se vymanit z chudoby, kumulují se jim problémy spojené se sociálním vyloučením | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy