Harry a Meghan mají chlapečka, první fotky miminka ukážou ve středu

Připomeňte si hlavní momenty ze života prince Harryho a Meghan.
Svůj čas hodlají dělit mezi Británii a Severní Ameriku. Nadále ale budou ctít závazky vůči královně a organizacím, nad kterými převzali patronát. Média poukazují na to, že vévodové svůj krok pouze oznámili a ani ho předtím nekoordinovali s Buckinghamským palácem.
To, že budou trávit čas v Británii i v Severní Americe, Harrymu a Meghan podle prohlášení umožní vychovávat syna Archieho tak, "aby si vážil královské tradice, do které se narodil", zároveň jim ale umožní soustředit se na "novou kapitolu". Její součástí má být i "nový charitativní subjekt".
Meghan a Harry násladně narození královského potomka, který je sedmým v pořadí následníků britského trůnu, oznámili na svém oficiálním instagramovém účtu.
O několik dní později ukázali syna na pár minut novinářům.
Foto: Reuters
Magazín ČTK Magazín, ČTK
6. 5. 2019 15:10
Vévodkyně začala rodit v pondělí ráno, podle oficiálního sdělení královské rodiny byl po jejím boku i princ Harry. Jméno pro chlapečka zatím nemají vybrané. Potomek je jako kandidát na trůn sedmý v pořadí. Manželé oznámili očekávání prvního dítěte v polovině října při návštěvě Austrálie a Nového Zélandu.

Manželka britského prince Harryho Meghan porodila v 5:26 hodin ráno tamního času prvního potomka. Jméno chlapečka zatím není známo. 

Britská média již několik dní spekulovala o tom, že sedmatřicetiletá Meghan dítě přenáší a lékaři chtějí porod vyvolat uměle. Vévodkyně ze Sussexu začala nad ránem pociťovat porodní bolesti a její manžel byl od té chvíle po jejím boku, uvedl královský palác.

Princ Harry oznamuje narození chlapečka | Video: Reuters

Informaci o pohlaví prvního dítěte oznámili vévodové na svém Instagramu. Chlapeček váží 3,26 kilogramu. "Je to kluk! Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou přešťastní, že mohou oznámit narození dítěte," znělo oficiální prohlášení královského páru. 

"Jsem nadšený, že můžu oznámit, že máme s Meghan chlapečka, moc zdravého chlapečka. Mamince i dítěti se daří skvěle. Byl to naprosto úžasný zážitek, který jsem si ani nedokázal představit," řekl princ Harry médiím bezprostředně po oficiálním oznámení narození dítěte. 

Jméno pro chlapce zatím vévodové nevybrali, novinářům ale slíbili, že první fotky ukážou médiím ve středu. 

"Nebyl jsem u moc porodů, tohle je určitě můj první. Ale bylo to úžasné, naprosto neuvěřitelné, jsem na svoji ženu nesmírně pyšný. A jak říká každý otec a rodič, dítě je absolutně úžasné," sdělil dojatý princ médiím.

Mezi prvními gratulanty z řad politiků byla premiérka Theresa Mayová. "Blahopřeji vévodovi a vévodkyni ze Sussexu k narození jejich malého chlapečka. Přeji vám v tuto šťastnou chvíli jen to nejlepší," uvedla na Twitteru.

O narození byli informováni významní členové královské rodiny včetně královny či Harryho bratra Williama, jež podle prohlášení Buckinghamského paláce zpráva potěšila. "Vévodkynina matka Doria Raglandová, která je z příchodu jejího prvního vnoučete nesmírně šťastná, je s jejich královskými výsostmi ve Frogmore Cottage," dodává komuniké v odkaze na nové bydliště Harryho a Meghan nedaleko hradu Windsor na západ od Londýna.

Bývalá herečka Meghan Markleová chtěla rodit doma, což jí však někteří lékaři nedoporučovali. Dítě se podle dřívějších informací královské rodiny mělo narodit na přelomu dubna a května.

Je to kluk! Hlásí londýnská věž. Meghan a Harry jsou rodiči | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy