Medvěd, se kterým si turistka vyfotila selfie, byl odchycen a vykastrován

V Mexiku vyvolalo pozdvižení vykastrování medvěda, který na cestě v mexickém národním parku překvapil turistku. Ženě se tehdy nic nestalo, se zvířetem si navíc vyfotila selfie. Medvěd byl ale následně odchycen a musel podstoupit kastraci.
Na dívku skočil medvěd. Stihla si s ním vyfotit selfie | Video: Twitter/BBCabinda, Twitter/RexChapman

Byl to nezbytný krok, zvíře si zvyklo, že ho v parku krmí lidi, vysvětlili odborníci, proč medvěda odchytli a následně vykastrovali. Dodali, že tohle je důsledek krmení zvířat kvůli pořízení fotek.

Téměř stokilové zvíře se stalo rizikem pro návštěvníky mexického parku Chipinque, úřadům se totiž přihlásili další turisté, kteří nahlásili kontakt s černým medvědem.

Místní mezitím přejmenovali medvěda na Chipiho a médiím ho popsali jako přátelského tvora.

Odborníci na životní prostředí vybavili Chipiho rádiovým límcem, kastraci ale momentálně vyšetřují ochránci zvířat. "Medvěd musel být vykastrován, aby nedošlo k bojům mezi ostatními medvědy, až bude vypuštěn zpět do nového parku," vysvětlily úřady.

Mexičané na sociálních sítích hojně diskutují o nutnosti takovéhoto zásahu. Další ale upozorňují, že velký podíl viny na celém případu nesou návštěvníci a průvodci, kteří údajně medvěda krmili, aby se přiblížil k lidem kvůli focení selfie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy