Medvěd, se kterým si turistka vyfotila selfie, byl odchycen a vykastrován

Magazín Magazín
10. 8. 2020 18:00
V Mexiku vyvolalo pozdvižení vykastrování medvěda, který na cestě v mexickém národním parku překvapil turistku. Ženě se tehdy nic nestalo, se zvířetem si navíc vyfotila selfie. Medvěd byl ale následně odchycen a musel podstoupit kastraci.
Na dívku skočil medvěd. Stihla si s ním vyfotit selfie | Video: Twitter/BBCabinda, Twitter/RexChapman

Byl to nezbytný krok, zvíře si zvyklo, že ho v parku krmí lidi, vysvětlili odborníci, proč medvěda odchytli a následně vykastrovali. Dodali, že tohle je důsledek krmení zvířat kvůli pořízení fotek.

Téměř stokilové zvíře se stalo rizikem pro návštěvníky mexického parku Chipinque, úřadům se totiž přihlásili další turisté, kteří nahlásili kontakt s černým medvědem.

Místní mezitím přejmenovali medvěda na Chipiho a médiím ho popsali jako přátelského tvora.

Odborníci na životní prostředí vybavili Chipiho rádiovým límcem, kastraci ale momentálně vyšetřují ochránci zvířat. "Medvěd musel být vykastrován, aby nedošlo k bojům mezi ostatními medvědy, až bude vypuštěn zpět do nového parku," vysvětlily úřady.

Mexičané na sociálních sítích hojně diskutují o nutnosti takovéhoto zásahu. Další ale upozorňují, že velký podíl viny na celém případu nesou návštěvníci a průvodci, kteří údajně medvěda krmili, aby se přiblížil k lidem kvůli focení selfie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů Kč

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.

"Zásadní vliv na hospodářské výsledky mají přetrvávající nízké ceny dříví a prodej dříví nižší kvality z kůrovcových těžeb. Současně se zvýšil objem nákladů na pěstební činnost," uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová k důvodům pololetní ztráty. Kůrovcová kalamita způsobuje přetlak dřeva na trhu a pokles cen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy