Mauritius: barevný ráj, který musíte objevit!

Ilona Víchová
3. 9. 2012 8:46
Říká se, že Bůh nejprve stvořil ostrov Mauritius a až pak přišel na řadu Ráj
Foto: Aktuálně.cz

Mauritius, zelený ostrov uprostřed Indického oceánu nadchne náročnější objevitele romantiky, samoty, slunce a průzračně čistého moře. Dražší dovolená zaručuje klidnější odpočinek bez masových nájezdů turistů. Překrásné pobřežní laguny omývají hotelové areály s bungalovy a chatkami. Na plážích vás čeká jemný zlatý písek a zástup kokosových palem.

Odlehlá příroda s nejkrásnějšími plážemi čeká na jihozápadě ostrova. Noční život, tanec a zábava nadchne návštěvníky v okolí zálivu Grand Bay. Poznejte odlišné pláže, okolní přírodu a fantastickou chuť čerstvých pokrmů v příjemných malých restauracích ostrova Mauritius.

Neobjevená krása ostrova Mauritius

Malý zelený ostrov  je přímo stvořený pro idylickou dovolenou. Hodiny, které strávíte v letadle vám vynahradí bezpečná destinace s příjemně teplým a vlhkým vzduchem. Takto krásné počasí vládne na ostrově Mauritius po celý rok. Pokud vás neovládne už příjemné počasí, jistě se zamilujete do tyrkysově zbarvených vod lagun, které jsou po celém obvodu ostrova. Ostrov je ideální lokalitou pro potápěče a milovníky šnorchlování. Barevný svět ostrova plného šťavnatého ovoce a tropických rostlin na vás dýchne i pod mořskou hladinou.

Foto: Aktuálně.cz

Vybrané lahůdky, které ochutnáte budou jen malinkým kouskem kultury, kterou poznáte na tomto jedinečném ostrově. Příjemné přivítání místních obyvatel a jejich srdečnost vám navodí pocit klidu a domovské atmosféry. Zatímco mužská část si vychutná celou řadu sportovního vyžití, dámy ocení výhodné nákupy za příjemné ceny.

Cesta do ráje

Mauritius leží uprostřed Indického oceánu. Na místo se z České republiky dostaneme i bez víza. Na cestu vám bohatě postačí pas. Ostrov se řadí mezi místa s nízkou kriminalitou a dobrými hygienickými návyky, proto není třeba se stresovat a řešit hromadu očkování. Během koupání se nemáte čeho bát. I přes exotickou atmosféru, se na ostrově nepohybuje kromě toulavých psů, žádné nebezpečné zvíře. Šance, že se kolem ostrovů zjeví žralok je o sto procent nižší, než že vám na hlavě přistane trs banánů nebo kokosový ořech.

Foto: Aktuálně.cz

Na ostrově Mauritius čeká unikátní příroda. Žijí zde makaci, gekoni, netopýři a celá řada krásně zbarvených ptáků. Stín a zeleň okolo zajišťují mangrovové porosty, eukalipty, guave, ebenové stromy a palmy s banány a kokosy.

Krásný odpočinek a zábava

Většina turistů jezdí na Mauritius za unikátní kuchyní. Mauritijská kuchyně ukrývá prvky Francie, Indie, Afriky a Číny. Základem stravy je nejčastěji rýže s masem. Těměř v devadesáti procentech případů se jedná o rybu a mořské plody, které voní svou čerstvostí. Místní národní jídlo nese název Dholl Puri, a pokud si jej objednáte, najdete na talíři kořeněnou placku s čočkou a více druhy omáček. Dokonce se na ostrově vaří pivo, ale ti, co milují kvalitní český zlatý mok, si na něm zcela jistě nepochutnají.

Foto: Aktuálně.cz

Pro aktivní odpočinek se nabízí jedno slovo - golf. Milovníci zelených koberců budou na Maritiu jako doma. Ostrov nabízí 6 vynikajících 18 jamkových golfových hřišť. V případě, že svou dovolenou chcete trávit výhradně v plavkách, navštivte s dětmi Vodní svět nebo vyzkoušejte sporty, jako vodní lyžovaní, katamarány, windsurfing nebo adrenalinový rybolov marlinů, baracud či tuňáků. Mezi krásný relax patří i potápění. Při prozkoumávání podmořského světa objevíte nejen ryby všech druhů a barev, ale doplavat můžete i k lodním vrakům. Netradiční zábavou na ostrově je výlet ponorkou, procházka po dně se speciální kyslíkovou helmou nebo podvodní skútry.

Výlety a život na ostrově

V blízkosti ostrova se nachází hned další dva, které také stojí za to navštívit. Jedním z nich je sesterský ostrov Rodrigues, který je určený milovníkům turistiky a potápěčům. Francouzský ostrov Reunion je zajímavým místem s horou vysokou 3.069 metrů a s činným vulkánem. Putování po místních vesnicích a městech vás možná trochu zarazí. Z pětihvězdičkových luxusních hotelů se dostanete do míst, která jsou přesným opakem. Kromě obrovského množství automobilů, autobusů a lidí, vás překvapí nevzhledné krámky udělané z garáží, podivný zápach a záplava toulavých psů, kteří leží úplně všude.

Foto: Aktuálně.cz

V hlavním městě Port Louis žije okolo 150 tisíc obyvatel. Celý ostrov o rozloze 1865 kilometrů čtverečních obývá 1,2 milionu domorodců. Pokud se rozhodnete poznat ráj na zemi, vydejte se na ostrov Mauritius a užijte si luxus a krásnou přírodu. Dovolená s cestovní kanceláří začíná okolo 35 tisíc korun za týdenní pobyt. Svůj zájezd dobře vybírejte.

 

 

 

 

 

 

Právě se děje

před 48 minutami

Soud vrátil k došetření kauzu kalendáře s nacistickou tematikou

Obvodní soud pro Prahu 5 vrátil k došetření případ nakladatelství Naše vojsko a jeho ředitele Emericha Drtiny viněné kvůli prodeji reklamních předmětů s nacistickou tematikou. Během soudního jednání v jiné kauze vydavatele Drtiny to v úterý řekla soudkyně Kateřina Ctiborová. Z informací na justičním webu vyplynulo, že si proti tomuto rozhodnutí podal státní zástupce stížnost. Případ souvisí se zásahy policie v nakladatelství loni v červnu.

Žalobci kladou Drtinovi a nakladatelství Naše vojsko za vinu, že spáchali trestné činy založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka a výtržnictví. Hrozí za to až desetiletý trest. Podle dřívějších informací případ souvisí s prodejem kalendáře s portréty osobností nacistického Německa. Vydavatel se v médiích hájil tím, že nešlo o propagaci, ale o byznys.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Medveděv odstoupil kvůli nákaze koronavirem z turnaje v Monte Carlu

Druhý nasazený tenista Daniil Medveděv přišel po pozitivním testu na koronavirus o šanci startovat na antukovém turnaji Masters v Monte Carlu. Ruský tenista neprošel podle dnešního vyjádření organizátorů pondělní kontrolou a musel zamířit do izolace. Hrát v Monte Carlu nebude ani ve čtyřhře.

"Je to velké zklamání, že nebudu hrát v Monte Carlu. Teď se musím soustředit na zotavení a doufám, že se vrátím na Tour, jak nejdříve to bude možné a bezpečné," uvedl Medveděv v prohlášení.

Druhý hráč světového žebříčku měl v prvním kole volný los a zapojit se měl až od druhého, v pavouku ho nahradí lucky looser z kvalifikace. Úvodní hrací dny zatím v Monaku v neděli i pondělí komplikovalo počasí, kvůli dešti je program ve skluzu.

Další zprávy