Máme důkaz, že Obama je robot. Podívejte

Report
5. 10. 2009 13:15
Washington - Šéfuje Bílému domu robot? Tuto otázku si v nadsázce pokládají blogeři po celých Spojených státech. Důvodem je mimika Baracka Obamy.
Mluvil v dubnu k Čechům živý člověk, či nikoliv?
Mluvil v dubnu k Čechům živý člověk, či nikoliv? | Foto: Reuters

Nezvyklou otázku nastolil americký bloger Eric Spiegelman.

Ten za sebe do krátkého klipu poskládal přes sto snímků prvního muže USA a dospěl k znepokojujícímu zjištění: "Dámy a pánové, váš prezident je robot, figurína z vosku, nebo kartonu. Jediné, co vím, je, že žádný člověk nemá na fotkách tak konzistentní úsměv," tvrdí.

A opravdu - prezident se během nedávného Valného shromáždění OSN vyfotil v New Yorku s více než 130 státníky (včetně českého prezidenta Václava Klause). Tváře se mění, Obamův úsměv zůstává. Beze změny.

"Vskutku znepokojující," glosoval Spiegelmanovo zjištění jeden z jeho blogerských kolegů.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Odložení OH v Tokiu přijde organizátory na 1,9 miliardy dolarů

Odložení olympijských her v Tokiu kvůli koronavirové pandemii bude pro pořadatele představovat dodatečné náklady ve výši zhruba 1,9 miliardy dolarů (41,6 miliardy korun). Uvedla to japonská média s odkazem na své zdroje v organizačním výboru.

Pořadatelé už dříve sdělili, že upravený rozpočet olympijských her zveřejní v prosinci po sečtení dodatečných nákladů. Původně se počítalo s tím, že gigantická sportovní akce bude stát zhruba 13 miliard dolarů (284 miliard korun). Mezinárodní olympijský výbor a japonské vláda musely kvůli globální zdravotní situaci odložit OH plánované na letošní léto na 23. července až 8. srpna 2021.

Dodatečné náklady organizátorů zahrnují mimo jiné platby za zablokování stadionů a dalších sportovišť pro nový termín, náklady na dopravu či zaplacení pracovníků. Nejsou v nich však započítány prostředky na plánovaná opatření proti šíření koronaviru, která by měla uhradit japonská vláda.

Alespoň část dodatečných nákladů hodlají pořadatelé pokrýt úspornými opatřeními v 52 oblastech ve výši zhruba 283 milionů dolarů (6,5 miliardy korun), jež představili v říjnu. Organizátoři chtějí mimo jiné snížit počet funkcionářů na hrách, menší mají být výdaje na výzdobu sportovišť, nepočítá se s ceremoniály v olympijské vesnici a před slavnostním zahájením. Mělo by se ušetřit na dopravě využitím menšího počtu vozidel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy