reklama
 
 

Luxus bez krutého týrání zvířat. Módní návrhář Giorgio Armani přestane používat kožešiny

23. 3. 2016 8:10
Známý italský módní návrhář Giorgio Armani oznámil, že již nebude používat kožešiny. Ochránci zvířat jeho nápad vřele vítají. Podle Armaniho jsou kožešiny přežitek a v dnešní době je lze bez problémů nahradit adekvátními umělými materiály. Armani se tak připojil ke značkám Hugo Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger a Ralph Lauren, které přešly k alternativním umělým materiálům už dříve.

Milán - Proslulý italský módní návrhář Giorgio Armani se k radosti ochránců zvířat rozhodl, že také on u všech svých výrobků přestane používat kožešiny. Podle tiskových agentur to sdělil v prohlášení, které vydal v úterý.

Skupina Armani oznámila, že po dohodě s Aliancí bez kožešin se zavázala k naprostému ustoupení od používání kožešin při výrobě veškerých svých produktů. Všechny kolekce se bez nich začnou objevovat od letošní sezony podzim/zima 2016 - 2017.

"Nové technologie činí používání krutých praktik týkajících se zvířat zbytečnými," uvádí se podle agentury AP ve zveřejněném prohlášení skupiny. Jednaosmdesátiletý Armani se tak připojil ke značkám Hugo Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger a Ralph Lauren, které přešly k alternativním umělým materiálům.

Předseda Aliance bez kožešin Joh Vinding rozhodnutí Armaniho ocenil. Oznámení podle něj "dává jasně najevo, že návrháři a spotřebitelé mohou mít tvůrčí svobodu a luxus bez krutého týrání zvířat".

autor: ČTK | 23. 3. 2016 8:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama