Londýnský Tower pohřešuje krkavčí královnu Merlinu, podle správce je po smrti

ČTK ČTK
15. 1. 2021 9:18
V Londýně už několik týdnů pohřešují "královnu" hejna krkavců, které střeží místní královský palác Tower. Merlina pobývala v pevnosti od roku 2007. Christopher Skaife, který má černé opeřence na starosti, se obává, že krkavčí samice je po smrti.
Foto: Shutterstock

V historické pevnosti u břehů Temže, kde jsou uloženy korunovační klenoty, žilo dosud osm velkých krkavců. Kromě Merliny také Poppy, Erin, Jubilee, Rocky, Harris, Gripp a Georgie.

Podle dávného proroctví se pevnost i království zhroutí a země bude uvržena do chaosu, jestliže všichni krkavci Tower opustí. Král Karel II. proto v roce 1630 dekretem nařídil, aby v Toweru chovali přinejmenším šest těchto černých opeřenců. Jejich křídla jsou přistřižená, aby se nemohli příliš vzdalovat a aby se tedy proroctví nenaplnilo.

Ptáčník Skaife pro případ úmrtí některého z krkavců choval v posledních letech místo požadovaných šesti raději osm ptáků. Po zmizení Merliny jich tak bude Tower střežit sedm.

"Merlina byla nesporně vládkyní hejna, královnou towerských krkavců," uvedl mluvčí pevnosti. Její delší nepřítomnost podle něj naznačuje, "že bohužel nejspíš skonala".

"Vím, že spousta z vás bude touto zprávou zarmoucena. Nikomu to není líto více než mně. Omluvte mou nepřítomnost na několik dní," uvedl strážce krkavců Skaife na sociální síti.

Náhradu za Merlinu nyní v Toweru hledat nechtějí. Časem by ale její místo mohlo zaujmout některé z mláďat z místního chovného programu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy