Foto: Štve vás zima? Naplánujte si výlet na nejkrásnější pláže jižního Portugalska

Letovisko Albufeira e Olhos de Água si oblíbil i Václav Havel.
Na západní pobřeží Algarve patří mezi nejvýraznější pláže Praia da Cordoama, kterou zdobí černé útesy. Cordoama je i oblíbeným surfařským spotem.
Pláž u algarvské metropole je vyhledávanou destinací surfařů. Místo je ale vhodné také pro úplné surfařské začátečníky. Lekce lze navíc absolvovat s českou lektorkou ze školy AMAR Surfing Academia.
Ve východní části Algarve lze najít ale také další zajímavá místa, jako je pláž Praia do Barril u Taviry. Tu zdobí pohřebiště starých lodních kotev a malé kavárničky, které vznikly v původně rybářských domech.
Každý krok navíc doprovází neopakovatelné výhledy na oceán a skalní útvary.
Foto: Osobní archiv Kateřiny Klugové
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
21. 12. 2023 14:54
Pokud vám už zima leze na nervy a nejraději byste vyrazili někam do tepla, ale nechtějí se vám trávit dlouhé hodiny v letadle, máme pro vás tip. Jedny z nejkrásnějších pláží Evropy a dechberoucí příroda se nachází v jihoportugalském regionu Algarve. Ani v zimě tady teploty neklesají pod 12 stupňů a za slunečných dní se dají trávit celé hodiny venku.

Pláže jihoportugalského regionu Algarve jsou známé pestrobarevnými útesy a dlouhými písečnými pásmy. Nachází se zde však také přírodní park Ria Formosa, jenž tvoří několik bariérových ostrůvků s vzácnými rostlinami a živočichy. Před 12 lety nalákaly do Fara na Erasmus také českou průvodkyni Kateřinu Klugovou.

A v letovisku Albufeira e Olhos de Água měl několik let na začátku milénia svou vilu také někdejší český prezident a spisovatel Václav Havel. 

 

Právě se děje

Další zprávy