Lidé se baví chybou ve vysílání ČT24. Hamáček mluvil jako monstrum z hororu

Video Video
11. 9. 2020 11:50
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček ve čtvrtek na brífinku představil detaily rozesílání respirátorů a roušek seniorům. Běžnou tiskovku přenášela se zpožděním i Česká televize. Po několika vteřinách ji ovšem musela přerušit. Hamáčkův hlas totiž zkreslila patrně chyba v režii. Video s pobavenými komentáři koluje na sociálních sítích.
V příspěvku České televize, ve kterém ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček hovořil o balíčcích pro seniory, došlo ke zkreslení jeho hlasu. | Video: Česká televize

Lidé v komentářích přirovnávají zdeformovaný Hamáčkův hlas k mimozemšťanům nebo Fantomasovi. "Myslím, že zvukař z ČT je hodně vtipný," napsal k videu uživatel David Fikrle, který část vysílání nahrál na mobil a umístil na Facebook.

Tzv. bouráky, tedy chyby ve vysílání, se kvůli obrovskému množství přenášeného materiálu na ČT24 objevují např. při přechodu do živého vysílání v terénu nebo nasazování grafických předělů. Zvukové zkreslení respondentů je spíše raritou.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy