Lidé se baví chybou ve vysílání ČT24. Hamáček mluvil jako monstrum z hororu

Video Video
11. 9. 2020 11:50
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček ve čtvrtek na brífinku představil detaily rozesílání respirátorů a roušek seniorům. Běžnou tiskovku přenášela se zpožděním i Česká televize. Po několika vteřinách ji ovšem musela přerušit. Hamáčkův hlas totiž zkreslila patrně chyba v režii. Video s pobavenými komentáři koluje na sociálních sítích.
V příspěvku České televize, ve kterém ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček hovořil o balíčcích pro seniory, došlo ke zkreslení jeho hlasu. | Video: Česká televize

Lidé v komentářích přirovnávají zdeformovaný Hamáčkův hlas k mimozemšťanům nebo Fantomasovi. "Myslím, že zvukař z ČT je hodně vtipný," napsal k videu uživatel David Fikrle, který část vysílání nahrál na mobil a umístil na Facebook.

Tzv. bouráky, tedy chyby ve vysílání, se kvůli obrovskému množství přenášeného materiálu na ČT24 objevují např. při přechodu do živého vysílání v terénu nebo nasazování grafických předělů. Zvukové zkreslení respondentů je spíše raritou.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Soudkyně amerického nejvyššího soudu podlehla rakovině, bylo jí 87 let

Ve věku 87 let v pátek zemřela soudkyně amerického nejvyššího soudu Ruth Baderová Ginsburgová. Podle prohlášení soudu podlehla komplikacím spojeným s rakovinou slinivky břišní a poslední momenty prožila doma se svojí rodinou. Její úmrtí by podle agentury Reuters mohlo ještě více převážit poměr sil v devítimístném senátu nejvyššího soudu na stranu konzervativců, kteří měli dosud převahu pěti ku čtyřem. Americká média předpovídají bouřlivé spory ohledně nominace náhradníka za Ginsburgovou.

Americký prezident Donald Trum označil Ginsburgovou za úžasnou ženu. "Vedla úžasný život. Co jiného můžete říct? Byla to úžasná žena… byla to úžasná žena, která vedla úžasný život," řekl prezident. "Rmoutí mne to," dodal.

"Naše země ztratila právníka historického významu. My na nejvyšším soudě jsme ztratili milovaného kolegu. Dnes truchlíme, ovšem s pevným přesvědčením, že příští generace si budou Ruth Baderovou Ginsburgovou pamatovat tak, jak jsme ji znali - coby neúnavného a rázného bojovníka za spravedlnost," uvedl předseda nejvyššího soudu USA John Roberts.

Ginsburgová byla členkou nejvyššího soudu přes 27 let. Stala se jí v roce 1993 poté, co ji jmenoval tehdejší prezident Bill Clinton, přičemž byla teprve druhou ženou, která získala post na nejvyšší soudní instanci Spojených států.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

OSN neobnoví sankce proti Íránu za porušování jaderné dohody

Německo, Francie a Británie v pátek společně vzkázaly Radě bezpečnosti OSN, že sankční režim odvolaný na základě jaderné dohody s Íránem nebude tento víkend obnoven, jak požadují Spojené státy. Napsala to agentura Reuters, která se dostala k dopisu adresovanému RB OSN třemi evropskými stranami zmíněné dohody z roku 2015.

"Neúnavně jsme pracovali na zachování jaderné dohody a zůstáváme odhodláni v tom pokračovat," uvedla trojice západoevropských velvyslanců při OSN. V dopise se podle Reuters mimo jiné píše, že jakékoli rozhodnutí či krok ve snaze obnovit protiíránské sankce OSN je bez "právního efektu". Odpuštění sankcí prý zůstane v platnosti i po víkendu.

Šéf americké diplomacie Mike Pompeo v srpnu oznámil, že zahájil třicetidenní proces, který by měl vést k obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Učinil tak prostřednictvím stížnosti zaslané Radě bezpečnosti ohledně toho, že Teherán údajně jadernou dohodu porušuje. Sankce by se podle Washingtonu měly vrátit v noci na neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy