Letadlu kanadských aerolinek upadlo při startu kolo. Cestující vše natočil na mobil

Magazín Magazín
6. 1. 2020 10:05
"Jsem v letadle, kterému momentálně upadlo kolo. Rok 2020 začal opravdu dobře," napsal na Twitteru sarkasticky jeden z cestujících leteckého spoje z Montréalu do města Bagotville. Incident se stal v pátek krátce po startu a piloti stroj bezpečně otočili zpět na letiště. Společnost nyní vyšetřuje, proč k němu došlo.
Podívejte se na video, které pořídil jeden z pasažérů. | Video: twitter.com/caf_tom

Jeden z cestujících zachytil na mobil moment, kdy se kolo uvolnilo z podvozku letadla, a video nahrál na Twitter s poznámkou, že rok 2020 nezačal úplně nejlíp. Kanadský stroj Dash 8-300 společnosti Air Canada Express mířil z letiště v Montréalu do více než 400 kilometrů vzdáleného města Bagotville, uvedl americký zpravodajský web CNN

Zkušení piloti však dokázali stroj bez problému otočit zpět na letiště. Nikdo z cestujících ani posádky nebyl zraněn.

"Zkušení piloti měli nad letadlem plnou kontrolu. Jsou trénovaní na to, aby podobné situace zvládli dle standardních postupů," uvedla Manon Stuartová ze společnosti Jazz Aviation, která lety provozuje. 

Podle Stuartové nyní probíhá vyšetřování, proč k incidentu došlo. Letadlo také projde nezbytnými opravami. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy