Letadlu kanadských aerolinek upadlo při startu kolo. Cestující vše natočil na mobil

Magazín Magazín
6. 1. 2020 10:05
"Jsem v letadle, kterému momentálně upadlo kolo. Rok 2020 začal opravdu dobře," napsal na Twitteru sarkasticky jeden z cestujících leteckého spoje z Montréalu do města Bagotville. Incident se stal v pátek krátce po startu a piloti stroj bezpečně otočili zpět na letiště. Společnost nyní vyšetřuje, proč k němu došlo.
Podívejte se na video, které pořídil jeden z pasažérů. | Video: twitter.com/caf_tom

Jeden z cestujících zachytil na mobil moment, kdy se kolo uvolnilo z podvozku letadla, a video nahrál na Twitter s poznámkou, že rok 2020 nezačal úplně nejlíp. Kanadský stroj Dash 8-300 společnosti Air Canada Express mířil z letiště v Montréalu do více než 400 kilometrů vzdáleného města Bagotville, uvedl americký zpravodajský web CNN

Zkušení piloti však dokázali stroj bez problému otočit zpět na letiště. Nikdo z cestujících ani posádky nebyl zraněn.

"Zkušení piloti měli nad letadlem plnou kontrolu. Jsou trénovaní na to, aby podobné situace zvládli dle standardních postupů," uvedla Manon Stuartová ze společnosti Jazz Aviation, která lety provozuje. 

Podle Stuartové nyní probíhá vyšetřování, proč k incidentu došlo. Letadlo také projde nezbytnými opravami. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy