Nejslavnější scéna z Forresta Gumpa mohla skončit v koši. Hanks se bál, že bude nudná

Magazín Magazín
30. 6. 2022 8:52
Když se řekne Forrest Gump, vybaví se většině diváků scény, ve kterých mentálně opožděný hlavní hrdina sedí na lavičce a vypráví náhodným lidem o svém pozoruhodném životě. Představitel titulní role Tom Hanks teď přitom připustil, že slavné záběry z autobusové zastávky mohly být z filmu klidně vystřiženy.
Trailer: Forrest Gump (1994) | Video: Paramount Movies

"Moje máma vždycky říkala: Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš," zaznívá v jedné z ikonických lavičkových scén filmu Forrest Gump oceněného šesti Oscary. Herec Tom Hanks, který v něm hlavní postavu dospělého muže s uvažováním malého dítěte ztvárnil, ovšem skoro třicet let po natáčení přiznal, že si nebyl jistý, jestli se zmíněná hláška i řada dalších do výsledného sestřihu dostanou.

"Všechny záběry z autobusové zastávky jsme točili ve městě Savannah v Georgii. Nejdřív jsme je brali jenom jako materiál, který náš příběh může a nemusí posunout dál. Vzpomínám, jak jsem se režiséra Boba Zemeckise nedůvěřivě ptal, jestli scény s chlapíkem na lavičce vůbec někoho budou zajímat. Nepřipadalo mi, že by si z nich divák mohl něco odnést," citoval Hankse zpravodajský web stanice CNN.

"Při lavičkových scénách jsme vycházeli ze zhruba 13 stránek dialogů a dostali jsme na ně jen necelé dva dny natáčení. Měl jsem tehdy po ruce kartičky s nápovědou, které jsem ale po chvíli vůbec nepotřeboval, protože jsem se do toho rychle dostal," popsal herec v podcastu serveru CinemaBlend.

Sám režisér Robert Zemeckis si podle něj uvědomoval, že lavičkové rozhovory Forresta Gumpa s neznámými lidmi čekajícími na autobus můžou být pro diváky zábavné, ale i otravné. "Říkal mi: Tome, pouštíme se na minové pole. Nemůžeme vědět, jestli to lidi poberou," prozradil Hanks.

Role ve filmové klasice z roku 1994, která po celém světě vydělala 677 milionů dolarů (16 miliard korun), Hanksovi otevřela dveře k dalším úspěšným snímkům jako Zachraňte vojína Ryana nebo Zelená míle. V současnosti ho publikum může vidět jako manažera zpěváka Elvise Presleyho v životopisném dramatu Elvis.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy