"Labuda je estrádní komik, nemá na to." Vesničku měl herecky táhnout český velikán

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
19. 6. 2021 7:00
Filmový kritik Kamil Fila hodnotí film Jiřího Menzela Vesničko má středisková. Je to podle něho velmi vtipný snímek, který je zároveň neuvěřitelně smutný a kritický k tehdejší době. Fila zároveň připomíná, že legendární adaptace mohla vypadat úplně jinak. Roli Pávka, kterého nezapomenutelně ztvárnil slovenský herec Marián Labuda, měl totiž dostat legendární Petr Nárožný.
Retrozabiják Kamila Fily: Vesničko má středisková. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Slovenská policie podle médií pořídila odposlechy ze schůzek Fica ke kauzám stíhaných bývalých vysokých úředníků

Slovenská policie prostřednictvím odposlechů a kamerových záznamů zaznamenala schůzky šéfa opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka a dalších osob, na kterých hovořili i o případech stíhaných bývalých vysokých úředníků z dob vládnutí Ficovy strany. Napsaly to portál Aktuality.sk a list Denník N na svém webu. Fico v reakci uvedl, že prokuratura musí být v důkazní nouzi, když odposlouchává lídra opozice.

Média v souvislosti se zmíněnými odposlechy a s odvoláním na vyjádření prokuratury uvedla, že odposlechy a jejich přepisy potvrzují snahy vícero osob z prostředí politiky, podnikání a advokacie ovlivňovat stíhání nejzávažnějších kauz, diskreditovat elitní vyšetřovatele a prokurátory.

Schůzek se podle Denníku N zúčastnili kromě Fica a někdejšího místopředsedy Směru-SD Kaliňáka i známý advokát Marek Para, dále právník a syn stíhaného policejního exprezidenta Tibora Gašpara a otec dalšího stíhaného podnikatele Norberta Bödöra.

Další zprávy