Kvíz: Film Bohemian Rhapsody pobláznil Česko a dostal i Oscara. Jak znáte Queeny?

Magdaléna Daňková jkr Magdaléna Daňková, jkr
Aktualizováno 25. 2. 2019 13:46
Životopisný snímek Bohemian Rhapsody doslova katapultoval skupinu Queen do popředí zájmu médií i fanoušků. Film trhá rekordy i v Česku,ujít si ho nenechalo přes milion a půl tuzemských diváků. Tvůrci za něj získaly Zlatý glóbus za nejlepší drama a hlavní představitel Freddieho Mercuryho teď i Oscara za herecký výkon v hlavní roli Vyzkoušejte si v kvízu, co všechno o slavné skupině víte.
Načítám kvíz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy