Kvíz: Film Bohemian Rhapsody pobláznil Česko a dostal i Oscara. Jak znáte Queeny?

Magdaléna Daňková jkr Magdaléna Daňková, jkr
Aktualizováno 25. 2. 2019 13:46
Životopisný snímek Bohemian Rhapsody doslova katapultoval skupinu Queen do popředí zájmu médií i fanoušků. Film trhá rekordy i v Česku,ujít si ho nenechalo přes milion a půl tuzemských diváků. Tvůrci za něj získaly Zlatý glóbus za nejlepší drama a hlavní představitel Freddieho Mercuryho teď i Oscara za herecký výkon v hlavní roli Vyzkoušejte si v kvízu, co všechno o slavné skupině víte.
Načítám kvíz
 

Právě se děje

před 29 minutami

Skotská premiérka oznámila, že chce referendum o nezávislosti už příští rok

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová řekla, že chce uspořádat druhé referendum o nezávislosti Skotska "už v příštím roce". Informoval o tom deník The Times. Plebiscit o odtržení od zbytku Spojeného království se v zemi konal už v roce 2014, proti novému hlasování se staví ústřední vláda v Londýně.

Předsedkyně Skotské národní strany (SNP) předpokládá, že se hlasování uskuteční na počátku mandátu příštího skotského parlamentu, jehož poslance vyberou voliči v květnu následujícího roku.

"Skotsko by mělo dostat příležitost vybrat si, zda se stane nezávislým, v počáteční spíše než pozdější fázi mandátu příštího parlamentu," prohlásila v televizi ITV Border. Dodala, že konkrétnější časové rozmezí hodlá oznámit před květnovými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy