Zemřel Zeus, největší pes světa

ČTK ČTK
13. 9. 2014 7:42
Dánská doga jménem Zeus žila v americkém státě Michigan a s výškou 112 centimetrů a váhou 70 kilogramů dosáhla až na zápis v Guinnessově knize rekordů. Dožila se pěti let.
Zeus byl největší pes na světě. V kohoutku měřil 112 centimetrů.
Zeus byl největší pes na světě. V kohoutku měřil 112 centimetrů. | Foto: GWR

Minneapolis - Svět přišel o psího rekordmana, který díky svému vzrůstu držel titul největšího psa na světě. Dánská doga jménem Zeus žila v americkém státě Michigan a s výškou 112 centimetrů a váhou 70 kilogramů dosáhla až na zápis v Guinnessově knize rekordů. Dožila se pěti let.

Majitel psa Kevin Doorlag dal svého miláčka do knihy rekordů zapsat v roce 2012. Oficiální měření tehdy zjistila, že Zeus měří 112 centimetrů, když se ale postaví na zadní, dosáhne ještě o metr výš. Děti na ulici si prý tmavosrstého psa, který každý den sežral přes 13 kilogramů krmiva, často pletly s koněm.

Zeus byl v městečku Otsego známou atrakcí a v rámci canisterapie pomáhal rozptýlit i pacienty v nemocnici. Zemřel prý na sešlost věkem. Dánské dogy se obecně nedožívají příliš vysokého věku, v průměru asi šesti až osmi let.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy