Hasiči zachraňovali vulgárního mluvícího papouška. Vynadal jim a uletěl pryč

Magazín Magazín
15. 8. 2018 12:53
Londýnští hasiči absolvovali neobvyklou záchrannou akci, na žádost majitele se snažili odchytit mluvícího papouška. Prostořekého opeřence se ale navzdory všem snahám dopadnout nepodařilo. O kuriózním případu píše web BBC.
Foto: Twitter PaulWood1961

Velitel londýnských hasičů Atinc Horoz začal odchyt vzácného druhu pestrobarevného papouška slovy, že ho miluje. Majitel opeřence totiž hasičům vyznání lásky doporučil jako první krok, jak navázat bližší vztah s trucující Jessie, která již řadu dní seděla na střeše. 

Přes všechny rady majitele se ale uprchlého ptáka členům záchranného sboru chytit nepodařilo. "Odpověděla mi, že mě také miluje. Pak následovala smršť nadávek, což nás dost pobavilo, a nakonec uletěla," popisuje hasič neobvyklý zážitek.

Papouščí samička Jessie na záchranáře mluvila také turecky a řecky. "Oběma jazyky jsme ji žádali, aby se vrátila, ale nepomohlo to." 

Jessie se tři dny po útěku vrátila k majiteli sama a ve videu záchranářům poděkovala. "Ulevilo se nám, že je v pořádku a bez zranění," dodává Horoz. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy