"Za to by měl dostat Oscara." Lachtan na virálním videu ohromil hereckými schopnostmi

Video Video
23. 7. 2022 6:30
Podívejte se na výběr virálních videí z minulého týdne. Z toho, co kolovalo internetem a sociálními sítěmi, redakci videotýmu zaujal pozoruhodný herecký výkon lachtana na Tenerife, neobvyklý způsob, jak ochlazovat rozžhavené koleje, a giganticky velké ovoce, které turistům zpestřilo dovolenou na Borneu.
Foto: Reuters

Oscarový lachtan

Lachtan si svými hereckými schopnostmi podmanil návštěvníky zoologické zahrady na Tenerife. | Video: Reuters

Vycvičený lachtan si svými hereckými schopnostmi získal desítky návštěvníků zoologické zahrady na Tenerife. Ve scénce se svými cvičiteli zvládl několik minut předstírat mrtvého. Nevykolejila ho ani "falešná" masáž srdce či zvedání jeho ploutví. Znovu se začal hýbat, až když publikum zavolalo jeho jméno.

Zvířeti se díky jeho poslušnému chování dostalo pozornosti i na sociálních sítích. Uživatelé pod videem vtipkovali, že by za své herecké výkony mohl dostat filmovou cenu Oscar. Další komentující ale na druhou stranu kritizovali, že by zvířata neměla být držena v zoologických zahradách jen pro pobavení lidí.

Stačí kostka ledu

Dělníci v jihozápadní Číně se snažili ochladit koleje kostkami ledu. | Video: Reuters

Uživatele sociálních sítí také pobavil "důmyslný" způsob, jakým se dělníci v jihozápadní Číně snažili ochladit koleje rozžhavené kvůli vysokým teplotám. Video z minulého týdne z čínské provincie Jün-nan ukazuje, jak k tomu využívali velké kostky ledu, které posouvali po rozpáleném kovu.

V komentářích na sociálních sítích se lidé podivovali především nad tím, že tímto způsobem nemohou urazit velkou vzdálenost. "Doufám, že se takhle nechystají ochlazovat železniční tratě po celé Číně," vtipkovala jedna z komentujících na Facebooku.

Banán, který překvapil turisty

Gigantický banán vážil podle odhadů turistů přibližně tři kilogramy. | Video: Reuters

Mladý pár narazil minulý týden na dovolené na ostrově Borneo v jihovýchodní Asii na neobvykle velký banán. Podle jejich odhadu vážilo gigantické ovoce přibližně tři kilogramy a měřilo přes 35 centimetrů. Oběma trvalo dva dny, než ho celé spořádali.

"Upřímně řečeno, chuťově se nijak nelišil od normálně velkého banánu," uvedla pro britský server Metro turistka Gabrielle Testaová. "Trochu divná byla jen jeho struktura," dodala. Jejich videa s nezvyklým zážitkem, které Testaová zveřejnila na sociálních sítích, se dostala i na stránky světových médií a agentur. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy