Z vnitra evakuovali stovky úředníků. Kvůli balíčku cukroví

Magazín Magazín
18. 12. 2014 19:08
Kvůli podezřelému balíčku, z něhož trčely dráty, museli úředníci z kanceláří na ulici. Nakonec se ukázalo, že je "vyhnalo“ vánoční cukroví.
Podezřelá zásilka obsahovala neškodné cukroví. Proč bylo ozdobené dráty, je otázka.
Podezřelá zásilka obsahovala neškodné cukroví. Proč bylo ozdobené dráty, je otázka. | Foto: Thinkstock

Praha - Do budovy ministerstva vnitra, nacházející se přímo nad stanicí metra Pražského povstání, dorazila podezřelá zásilka - balíček, z něhož trčely dráty.

Vše vypadalo jako rafinovaný výbušný systém, proto přišla na řadu rozsáhlá evakuace a budovu musely opustit desítky, možná stovky úředníků.

Zanedlouho na místo samozřejmě dorazil také pyrotechnik se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin.

"Prověrkou balíčku se zjistilo, že ten není nijak nebezpečný a že se určitě nejedná o nástražný výbušný systém. Jeho obsahem totiž bylo vánoční cukroví, včetně přání klidného prožití nadcházejících svátků a spokojenosti po celý následující rok," říká k rozsáhlé akci mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Podezřelá zásilka dorazila do budovy ministerstva s ostatní poštou. "Z nám neznámých důvodů odesílatel balíček 'vyzdobil' zmiňovanými dráty, což mělo za následek rozsáhlé policejní opatření," dodává mluvčí.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy