Zůstali stát jako opaření a raději utekli. Napadený muž vynalézavě přelstil zloděje

Video Video
12. 6. 2022 7:00
Podívejte se na výběr virálních videí prvního červnového týdne. Redakci videotýmu zaujala pohotová záchrana před nebezpečným gangem, drsné napadení orangutanem i nečekané překvapení v hotelovém resortu.
Policie vypátrala podvodníky v thajském městě Pattaya. Prodávali na internetu falešné hodinky Rolex .
Policie vypátrala podvodníky v thajském městě Pattaya. Prodávali na internetu falešné hodinky Rolex . | Foto: Shutterstock

Pro strach uděláno

Dva členové gangu se chystali okrást muže na předměstí Los Angeles. | Video: Instagram/ppv_tahoe

Záběry z bezpečnostních kamer zachytily okamžik, kdy se dva členové gangu chystali okrást muže na předměstí Los Angeles v Kalifornii. Jakmile muž spatřil, že za ním zastavuje automobil, ze kterého vybíhají dva lupiči, dal se na útěk.

Pohotově si ale za běhu sundal své drahé hodinky, které hodil přes plot. V tu chvíli lupiči znejistěli, začali na místě zmateně pobíhat a přestali muže pronásledovat. Jeden z nich ještě zkusil, zda by vysoký plot nepřeskočil, ale poté oba dva své plány vzdali a nasedli zpět do auta.

Pozor na nevrlé opice 

Orangutan drsně napadl chlapce, který si s ním chtěl udělat video | Video: Reuters

Devatenáctiletý Hasanal Arifin v zoologické zahradě v indonéské provincii Riau přeskočil plot k orangutanovi, jen aby si ho mohl zblízka natočit na svůj mobilní telefon. Chlapcova pozornost se ale opici vůbec nelíbila a drsně ho napadla. Nejdříve ho chytila za tričko a poté ho za ruce a nohy tlačila ke své kleci.

Nerozvážného teenagera po chvíli zachránil jeden z přihlížejících. Při incidentu chlapec neutrpěl žádná zranění. Ředitel zoo označil jeho chování za "idiotské a hloupé", cituje agentura Reuters.

Nečekaná návštěva v hotelovém bazénu

Zběhlé krávy vyděsily několik turistů v luxusním resortu na Kostarice. | Video: Associated Press

Dvě zběhlé krávy vyděsily několik turistů v luxusním resortu na Kostarice. Potom, co utekly nedalekému farmáři z výběhu, našly zalíbení v hotelovém bazénu. Na záběrech je patrné, jak si v něm za křiku vyděšených hostů jedna z nich zaplavala, zatímco její společnice si v něm uhasila svou žízeň.

Uprchlý skot se později podařilo odchytit a odvézt zpět na farmu. Nevšední událost se ve středoamerickém státě odehrála už v polovině dubna, světové zpravodajské agentury ale video zveřejnily až nyní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

V zásobnících je už veškerý plyn, který koupila správa hmotných rezerv na pokyn vlády

V plynových zásobnících je už veškerý plyn, který koupila Správa státních hmotných rezerv (SSHR) na pokyn vlády. SSHR pořídila 2,4 terawatthodin zemního plynu. Celková cena je 8,5 miliardy korun a je v ní započítáno DPH, poplatek za dopravu a skladování na 11 měsíců. Uvedl to předseda SSHR Pavel Švagr. Plyn dosud v nouzových zásobách nebyl. Celkově jsou zásobníky v České republice naplněny asi ze dvou třetin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy