Video: Scéna jako z bláznivé komedie. Záchrana sudů hostinského hodně bolela

pru pru
12. 11. 2022 9:00
Majitel baru v Severním Irsku Dan McCallion zažil pracovní den plný adrenalinu. Když stál uvnitř u pípy, zaslechl najednou venku podezřelé zvuky. Vyběhl okamžitě na ulici a spatřil, jak se jeho dva pivní sudy nekontrolovaně kutálí dolů po silnici. Bez váhání za nimi začal sprintovat a po pár desítkách metrů se mu je i přes nešťastný pád podařilo chytit. Jeho výkonem se nyní baví sociální sítě.
Během pádu se hostinskému podařilo oba sudy zastavit - jeden chytnul rukama a druhý zarazil svou máchající nohou. | Video: Aktuálně.cz/Facebook/Abercorn Bar Derry

Na videu z průmyslových kamer je vidět, jak se kvůli silnému větru náhle začnou po ulici plné zaparkovaných aut kutálet dva padesátilitrové sudy. Majitel podniku Abercorn Bar Derry v Severním Irsku za nimi bez přemýšlení v zástěře vyběhne a snaží se je dohonit. Sudy se ale řítí dál ze strmého kopce a jen těsně míjejí stojící vozidla.

"Viděl jsem, že míří k rušné silnici. Říkal jsem si, že by mohly způsobit vážné škody nebo nehodu, kdybych je nezastavil," popsal hostinský pro britský bulvární deník The Daily Mail. K sudům se mu nakonec podařilo přiblížit. V ten moment ale o jeden z nich zakopl a spadl na zem. Během pádu se mu ale podařilo oba z nich zastavit - jeden chytl rukama a druhý zarazil svou máchající nohou.

Sudy nezpůsobily při incidentu žádné škody, samotný McCallion si ale při pádu vymkl kotník a poranil rameno. "Mám za sebou několik pádů z kola, takže jsem na ně zvyklý," komentoval hostinský. "Smát jsem se tomu ale začal, až když jsme dali dohromady tohle video. Je legrační se na to zpětně dívat," dodal.

Záběry, které McCallion zveřejnil na facebookových stránkách svého podniku, se staly na sociálních sítích virálními. Komentující především vyzdvihují jeho rychlost a pohotovost. "Možná tím zachránil někomu život, a to bez legrace. Hodně působivé!" komentoval jeden z uživatelů. "Za tohle si rozhodně zaslouží vyšší výplatu," vtipkoval další z komentujících.

Uznání se McCallionovi dostalo i od jeho vlastních zaměstnanců. Ti ho nyní přezdívají "SuperDan" s odkazem na slavnou komiksovou postavu s neobyčejnými schopnostmi. "Ne všichni hrdinové na sobě musí mít plášť," dodali zaměstnanci ke zveřejněnému videu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Nerudová se v modelu Medianu dostala poprvé na 1. místo mezi kandidáty na prezidenta, má 28 % hlasů. Následuje Babiš s 26,5 % a Pavel s 23,5 %

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Beranová poprvé pronikla do finále sprintu SP, v Beitostölenu byla šestá

Běžkyně na lyžích Tereza Beranová skončila šestá ve sprintu klasickou technikou na Světovém poháru v Beitostölenu. Po sedmém místě v úvodním závodě sezony v Ruce se poprvé v kariéře dostala do finále a znovu si vylepšila maximum. Závod vyhrála Švýcarka Nadine Fähndrichová, mezi muži Francouz Richard Jouve. Nejlepší Čech Michal Novák obsadil 10. místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Vítězové předchozích dvou sprintů SP Švédka Emma Ribomová a Nor Johannes Hösflot Klaebo dnes nestartovali.

Další zprávy