Uhynul slavný britský kocour Bob. Majitele vyléčil z drog a inspiroval k bestselleru

Magazín Magazín
17. 6. 2020 15:06
Kocour Bob, kterého proslavila stejnojmenná kniha, uhynul ve 14 letech. Britský muzikant James Bowen se ho ujal v roce 2007, v době, kdy bojoval se závislostí na psychotropních látkách. O pár let později sepsal o jejich přátelství poutavý příběh, který vyšel ve čtyřiceti světových jazycích a režiséra Rogera Spottiswooda inspiroval k natočení rodinného filmu.
James Bowen a jeho kocour Bob.
James Bowen a jeho kocour Bob. | Foto: Profimedia.cz

James Bowen byl v roce 2007 pouliční umělec, který se v Londýně živil hraním na kytaru a bojoval se svou závislostí na psychotropních látkách. Když jednoho dne našel ve své kuchyni nenasytného kocoura, pravděpodobně ani netušil, jak mu chlupatý lupič jednou změní život. 

Muzikant se kocoura ujal a ten ho začal všude následovat. Okolo kytaristy a zrzavého Boba, který seděl vždy po boku svého pána, se shlukovaly davy fanoušků s údivem na tváři. James Bowen o kocourovi několikrát řekl, že mu dal chuť do života a sílu ukončit svou závislost na drogách.

V roce 2012 napsal James Bowen knihu o jedinečném přátelství jednoho kocoura a londýnského muzikanta, která se v Anglii okamžitě stala bestsellerem. Příběh vyšel ve čtyřiceti světových jazycích a získal si fanoušky z různých koutů světa. 

Režisér Roger Spottiswoode o chlupáčovi natočil i film, který zhlédlo několik milionů lidí.

Bob uhynul začátkem týdne v Londýně, informoval britský zpravodajský web BBC. Jeho majitel k jeho smrti na facebookovém profilu knihy napsal: "Byl mnohem víc než můj společník. Po jeho boku jsem našel smysl, který mi v životě chyběl. Potkal tisíce lidí a dotkl se milionů z nich. Na světě není kocour, jako byl on, a ani nikdy nebude."

Na osobním profilu fanoušci Bowenovi vyjadřují soustrast a sdílí jeho zármutek. Muzikant se se svou ztrátou zatím nemůže smířit: "Tak strašně mi chybí, nemohu přestat plakat. Byla to hvězda a volnomyšlenkář, který se nebál objevovat svět." 

Fenka retrívra má jen jedno ucho uprostřed čela. Psího jednorožce na internetu milují

Fenka retrívra má jen jedno ucho uprostřed čela. Psího jednorožce na internetu milují | Video: Instagram/Goldenunicornrae
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy