20 nejvtipnějších předsevzetí: Necvičte, nečtěte a jen pijte

pej
7. 1. 2014 5:00
Konec starého roku a příchod toho nového bývá kromě opulentních oslav a velkolepých ohňostrojů spojen i s mnoha předsevzetími.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Někteří hodlají zatočit s nezdravým životním stylem, zhubnout, přestat kouřit nebo vydělat velké jmění. Uběhlo teprve pár dní nového roku, a přesto už většina na vytyčené cíle dávno zapomněla.

Našli se i tací, kteří měli daleko prozaičtější, ale o to vtipnější přání. Pro pobavení a zároveň jako inspiraci pro příští rok přinášíme ty nejzábavnější z nich.

"Udělejte si chvilku čas a mluvte v rýmech."

"Připadají vám lidé kolem vás pomalí? Použijte na ně píšťalku."

"Když tancujete, dělejte to, jako by se nikdo nedíval. Užijte si to."

"Pořiďte si rohožku s nápisem ODEJÍT."

"Pokaždé, když ve výtahu potkáte někoho neznámého, bavte se s ním alespoň pět minut o počasí."

"Nastal čas zjistit rozdíl mezi sarkasmem a komplimentem."

"Přestaňte kouřit. Ale pouze svoje vlastní cigarety!"

"Při chůzi do druhého patra udržte normální dýchání. Přesně to stačí k přesvědčení, že jste fit."

"Nepoužívejte mobilní telefon jen k tomu, abyste se vyhnuli  nechtěným očním kontaktům."

"Nezapomeňte si čistit zuby štětinatou částí kartáčku."

"Nejezte léky jen proto, že vypadají jako bonbóny."

"Při příchodu na toaletu vždycky zkontrolujte, zda je tam dostatek toaletního papíru."

"Přečtěte mnohem méně knih. Učení je vážně nebezpečná věc a mohlo by vám uškodit."

"Omezte cvičení. Příliš mnoho času stráveného v tělocvičně vám může ublížit, dokonce vás i zabít."

"Pijte více. Nebyl to náhodou Benjamin Franklin, který řekl, že pivo je důkazem toho, že Bůh nás miluje a chce, abychom byli šťastní. Buďte tedy šťastní."

"Pracujte méně. Samá práce a žádná zábava z vás může udělat nudného patrona."

"Zásadně neužívejte prášek na spaní a projímadlo najednou."

"Přestanu otravovat rodinu svým kuchařským uměním"

"Budu číst návody, jakmile je najdu."

"Nebudu v letadle přivolávat letušku jen proto, abych od ní získal telefonní číslo."

 

Právě se děje

před 33 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy